Росія намагається диктувати Україні, як їй жити далі – NYT

Поділитися
Росія намагається диктувати Україні, як їй жити далі  – NYT Україна відчуває залежність від Росії так, як ніколи раніше
Західні експерти говорять, що Кремль має право вето щодо долі України і активно ним користується.

В розпал українсько-російського конфлікту Київ відчуває, наскільки сильно його доля залежить від волі 3.

Про це сьогодні пише The New York Times, підкреслюючи, що Росія намагається диктувати Україні і Заходу, як українці далі житимуть. Аналітики і незалежні експерти в ЄС і США говорять, що "Володимир Путін отримав все, що хотів". Він відібрав Крим, змусив ЄС відкласти імплементацію економічної частини угоди про асоціацію і далі продовжує диктувати свої умови Києву і Брюсселю.

Крім того, під тиском Росії Київ погодився на автономію захоплених терористами територій і амністію бойовиків.

"Це хитке перемир'я лише заморозить конфлікт. Росія отримає своїх озброєних маріонеток, за допомогою яких вона зможе стримувати рішення України і обмежувати її суверенітет", - йдеться в статті.

Президент України Петро Порошенко запевняє, що конфлікт на Донбасі і зупинка імплементації економічної частини зони вільної торгівлі не зупинить реформ. Про це ж публічно говорять і західні політики.

"Але в кулуарах дипломати визнають, що Москва має неофіційне право вето щодо майбутнього України і може впливати на нього багатьма способами", - йдеться в статті.

Ситуація в Україні лякає й інші пост-радянські республіки, зокрема Польщу, Литву, Латвію і Естонію, які побоюються, що Кремль захоче встановити над ними контроль в такий же спосіб. І НАТО їх не захистить.

Нагадаємо, інформаційна агенція Reuters повідомляла, що Путін написав Порошенко лист з погрозами через асоціацію. А видання Wall Street Journal писало, що ЄС може вступити в нову сутичку проти Росії за зближення з Україною. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі