Україна стурбована стагнацією переговорного процесу щодо модернізації Ради безпеки ООН, заявляє президент України Віктор Янукович. "Критично важливим, на нашу думку, є якнайшвидше досягнення прогресу в модернізації Ради безпеки ООН. Тим більшою є наша стурбованість нинішньою стагнацією переговорів", - сказав глава української держави, виступаючи на загальних дебатах 68-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Він також підкреслив, що Україна готова до обговорення всіх прогресивних концепцій реформування Ради безпеки ООН, які прискорять реалізацію давно назрілих змін.
"Вважаємо, що реформування має неодмінно передбачати облік в законних інтересах усіх регіональних груп, зокрема Східноєвропейської. Мова йде про необхідність надання державам нашого регіону одного додаткового місця для постійного членства у складі розширеної Ради безпеки", - заявив Янукович.
Президент підкреслив, що Україна і надалі буде здійснювати вагомий внесок у створення більш безпечного світу.
"Для цього всі можливі інструменти, зокрема, непостійне членство у Раді безпеки ООН у разі обрання нашої держави до складу цього органу на період 2016-2017 років. Розраховуємо на підтримку кандидатури України на відповідних виборах", - сказав він.
Янукович також додав, що Україна закликає міжнародне співтовариство до мирного врегулювання конфлікту в Сирії і вітає розробку США і Росією плану по знищенню хімічної зброї.
"Одна з найболючіших проблем сьогодення - громадянський конфлікт в Сирії, який, на жаль, все більш впевнено набуває ознаки транскордонного і перетворюється в джерело загроз регіонального масштабу", - сказав глава української держави.
Він підкреслив, що необхідно "зробити все, від нас залежне", як можна швидше "локалізувати і загоїти відкриту рану цього конфлікту". За словами президента, у спільних діях щодо вирішення цього питання необхідно спиратися на гуманістичні цінності, виваженість і взаємну відповідальність.
"Україна простягнула руку допомоги сирійському населенню, надаючи допомогу через механізми ООН. Сьогодні ж закликаємо всю міжнародну громадськість долучитися до цієї гуманітарної місії", - закликав Янукович.
Президент додав, що в Україні переконані, що успішна реалізація плану Росії і США по знищенню хімічної зброї дає надію на локалізацію конфлікту і залишає місце для його політико-дипломатичного врегулювання.
"Настав час для активізації формування максимально широкої платформи, яка дозволить шляхом переговорів у багатосторонньому форматі знайти політичне рішення для відновлення миру і стабільності в Сирії", - підсумував глава української держави.
Як повідомлялося, в рамках візиту Януковича в США на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН заплановані зустрічі з главами ряду іноземних держав, керівниками інституцій Євросоюзу і міжнародних організацій.
зокрема, президент України вже взяв участь в офіційному прийомі від імені президента США Барака Обами. Як повідомляла прес-служба глави держави, учасники заходу привіталися з Обамою і його дружиною Мішель. Відбулася церемонія фотографування. "Під час офіційного прийому Янукович поспілкувався з Обамою", - розповіли в прес-службі.
Також відбулася зустріч президента України з президентом Ради Європейського Союзу Херманом ван Ромпеєм і президентом Європейської Комісії Жозе Мануэллем Баррозу. !zn
Читайте також:
Янукович повідомив Меркель про своє очікування підписання асоціації з ЄС
Януковичу офіційно оголосили про необхідність вирішити справу Тимошенко для асоціації з ЄС
Президенти Литви та України посперечалися про вартість газу і Тимошенко