Україна приречена бути прифронтовою зоною, поки існує Російська імперія - експерт

Поділитися
Україна приречена бути прифронтовою зоною, поки існує Російська імперія - експерт Україні відводиться роль прифронтової зони © УНІАН
Лілія Шевцова впевнена, що відхід від політики Путіна нічого в Росії не поміняє.

Україна, а також Білорусія і Молдова приречені бути прифронтовими державами до тих пір, поки існує Росія як заморожена, напівзруйнована імперія.

Таку думку в інтерв'ю Українській правді висловила Лілія Шевцова, старший науковий співробітник інституту Брукінгса - одного з найважливіших аналітичних центрів США.

За її словами, Україні доведеться рахуватися з тим, що вона - "поле протидії і конфронтації Росії з Заходом", а також "спроб Росії повернутися до визначеної формі брежнєвської доктрини".

За словами Шевцова, Україна опинилася в геополітично і цивілізаційно невизначеному просторі. "З одного боку з падінням СРСР скінчився поділ світу на сфери впливу за Ялтинсько-Постдамским консенсусом. Тому формально Захід і світ не визнавали за Росією права на включення України у сферу впливу. Але, з іншого боку, та розгубленість і шок, з якою Захід сприйняв анексію Криму - повна непідготовленість і вагання "що робити з цим", принаймні до квітня - говорять про те, що дуже багато хто на Заході продовжує наполягати нехай не на формальному, а неформальному визнанні сфер впливу і знаходження України, також і інших сусідніх з Росією держав, в російській сфері впливу", - сказала експерт.

За її словами, зараз сформувалася ціла когорта "так званих адаптантів", які кажуть: "Ми повинні врахувати інтереси Путіна і Росії, все ж Україна - це не те, через що ми будемо битися, посилати своїх солдатів, це не те, на що ми будемо витрачати гроші, давайте віддамо Україну, і він заспокоїться".

При цьому, Шевцова сумнівається в тому, що у випадку з відходом Володимира Путіна з поста президента Росії щось кардинально зміниться.

"Якщо ж ми всі сконцентруємося на Путіні, то виникає дуже, скажімо так, наївний висновок - не будь Путіна або коли піде Путін, ситуація зміниться і стане пристойною і з цією системою можна мати справу. А це не так. Справа в тому, що сама система російського самодержавства досягла такої стадії деградації, що вона може виживати лише через пошук ворога. І будь-який політик на місці Путіна при нинішній системі, за нинішньої Конституції і складі політичного класу, буде робити приблизно те, що робить Путін. Тому ми повинні міркувати про те, якою мірою Путін - рушійна сила, а в якій мірі - заручник", - вважає Шевцова.

Лілія Шевцова - старший науковий співробітник інституту Брукінгса - одного з найважливіших аналітичних центрів США. Кілька років вона була провідним дослідником і членом наукової ради Московського Центру Карнегі і займалася дослідженням російської внутрішньої політики і політичних інститутів.

На думку впливового американського тижневика Newsweek, Європа не усвідомила загроз з боку Росії, і кинула Україну на амбразуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі