Київ веде роботу над створенням нових форматів співробітництва та переговорів за участю інших країн, щоб змусити РФ виконувати свої зобов'язання в рамках Нормандського формату, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час години запитань до уряду в Києві в п'ятницю.
"Зараз ми формуємо порядок денний для того, як донести нашу стурбованість і залучити інших партнерів, але не "нормандський формат", а інші паралельні треки, які дозволять тиснути на Росію, щоб вона виконувала свої зобов'язання, підписані в рамках "нормандського формату", - сказав він, виступаючи з трибуни Верховної Ради.
Він зазначив, що також сподівається на те, що результати скайп-конференції учасників Тристоронньої контактної групи приведуть до звільнення до 31 грудня українських полонених.
"Над цим працює переговорна група, немає ніякої зради, робота ведеться. Я думаю, ми цю роботу завершимо", - додав Боднар.
Нагадаємо, за результатами нормандського саміту, який відбувся 9 грудня у Парижі учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".