Україна попросила Німеччину допомогти з асоціацією, Берлін нагадав Києву про Тимошенко

Поділитися
Україна попросила Німеччину допомогти з асоціацією, Берлін нагадав Києву про Тимошенко Україна попросила Німеччину допомогти з асоціацією © rosalux.rs
В європейській системі цінностей застосування вибіркового правосуддя, зокрема, щодо Тимошенко, є неприйнятним, впевнені в німецькому зовнішньополітичному відомстві.

Україна сподівається на допомогу Німеччини в процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Розповідаючи про результати своєї зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле вранці п'ятниця, 21 червня в Києві, він повідомив, що поінформував свого німецького колегу про вже зроблені Україною для підписання Угоди про асоціацію кроки. "Я поінформував пана міністра як про позитивні просування, так і про ті питання, які Україна не змогла вирішити для підписання Угоди. І я попросив допомоги у вирішенні цих питань", - розповів Кожара.

При цьому глава українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що позиція Німеччини в багатьох питаннях є вирішальною.

Вестервелле у свою чергу висловив сподівання, що Україна, яка зараз знаходиться на історичному роздоріжжі, зробить вибір на користь євроінтеграції. "Я бачу Україну як невід'ємну частину Європи, як місток між сходом і заходом. Україна зараз знаходиться на історичному роздоріжжі, і я хотів би, щоб вона вирішила йти в Європу", - сказав він.

Міністр відзначив прогрес у підготовці України до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. При цьому він підкреслив, що Україні потрібно ще багато що зробити в процесі проведення реформ, зокрема, у правовій та юридичній сферах. "Сподіваюся, що восени буде підписано Угоду про асоціацію, але європейське співтовариство існує тільки на основі спільних цінностей", - сказав Вестервелле.

У той же час, він підкреслив, що в європейській системі цінностей застосування вибіркового правосуддя, зокрема, щодо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, є неприйнятним. "Важливо, щоб виборче правосуддя не застосовувалося в європейській системі цінностей. Цього не повинно бути ні в Україні, ні в Європі. Припинення такого виборчого правосуддя має символічний характер", - сказав міністр.

Вестервелле підкреслив, що Тимошенко має право на чесне правосуддя і на належне лікування. При цьому він додав, що позиція Німеччини щодо її лікування "залишається в силі".

Як відомо, Україна та ЄС прагнуть підписати Угоду про асоціацію під час саміту "Східного партнерства", який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. !zn

Читайте також:

Україна поки не виконала ні один з пунктів, необхідних для підписання асоціації з ЄС

Янукович упевнений, що угода про асоціацію з Україною допоможе Європі вийти з кризи

Україна-ЄС: проблеми інтеграції

Янукович розповів Раді про сподівання щодо ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі