Україна подасть пропозиції щодо направлення консулів до Ростова-на-Дону - Климпуш-Цинцадзе

Поділитися
Україна подасть пропозиції щодо направлення консулів до Ростова-на-Дону - Климпуш-Цинцадзе Климпуш-Цинцадзе: Україна діятиме у співпраці з західними партнерами
З Ростова вислали п'ять українських консулів, Україна повинна мати можливість захищати громадян, які там перебувають, зазначила віце-прем'єр.

Україна має намір подати пропозиції щодо направлення консулів до російського Ростова-на-Дону, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі "5 каналу".

"Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб послати своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, що у нас є необхідність у тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що п'ять з них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз перебувають у в'язницях РФ, або просто знаходяться на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції", - сказала віце-прем'єр.

На питання про спробу Росії попросити дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів в Україну, вона відповіла, що це "найпростіший сценарій, який ми можемо спрогнозувати" і потрібно оцінити таку можливість.

"Чи буде це обмін? Я абсолютно не сприймаю можливість заміни дипломатів на тих чи інших у тій кількості, в якій вони були вислані", - додала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, в питанні вислання або допуску російських дипломатів Україна діятиме у співпраці з західними партнерами.

"Ми діятимемо у співпраці з партнерами однозначно. Це не буде окремим кроком України, яка самостійно вирішуватиме ці питання у двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися до єдиних дій західної цивілізації щодо висилки так званих дипломатів РФ, а по суті шпигунів, і тому це не є кроком, відірваним від широкого міжнародного контексту - ми й далі діятимемо в міжнародному контексті", - пояснила віце-прем'єр.

Як повідомлялося, 26 березня президент Петро Порошенко заявив про видворення 13 російських дипломатів "у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері". 28 березня російські дипломати покинули Україну. У відповідь Росія також вислала українських дипломатів і працівників дипслужби.

Нагадаємо, що 26 березня Німеччина, Франція, Данія, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Нідерланди та інші країни почали висилати російських дипломатів на знак солідарності з Великою Британією. Усього до висилки дипломатів приєдналися майже 30 країн світу.

5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Сполученого Королівства, проте відповіді так і не отримала, після чого вислала 23 російських дипломата.

Влада РФ заявила про те, що керуватиметься принципом взаємності при відповіді на вислання російських дипломатів з країн Європейського союзу, США, Канади та України.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі