Як зазначив міністр в інтерв'ю для видання Der Standard, розрив відносин можливий тільки з боку РФ.
"Ми підтримуємо дипломатичні відносини, незважаючи на російську агресію. У нас є мільйони українців в Росії, про яких ми повинні подбати. Якщо Росія так вирішить, тоді це її відповідальність", - зазначив він.
Раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв припустив, що Росія може розглянути питання про розрив дипломатичних відносин з Україною.
При цьому українська офіційна сторона раніше чітко заявляла свою позицію про те, що такий варіант Києвом не розглядається навіть з урахуванням агресії РФ в Криму та Донбасі.
Ще раніше, навесні цього року, комітет Верховної Ради у закордонних справах ухвалив рекомендацію постанову про припинення дипломатичних відносин з РФ.
Тоді в Кремлі таку ініціативу назвали "межуючою з божевіллям".
Антиукраїнська риторика в Росії посилилась після того, як президент Володимир Путін звинуватив владу України в "терорі", а ФСБ заявило про затримання нібито "українських диверсантів", що готували атаки в окупованому російськими військами Криму.
Як писало раніше DT.UA, дискусія навколо питання про припинення Україною дипломатичних відносин з Росією триває вже трохи більше двох років, періодично спалахуючи з новою силою. Чи не найголовнішим у дискусії є питання: а що конкретно Україна отримає/втратить при припиненні/збереженні дипломатичних відносин з Росією? І це зрозуміло, адже для прийняття відповідального рішення необхідно чітко усвідомлювати всі можливі наслідки цих кроків.
Більше про це читайте у статті "Дипломатичні відносини з Росією: міжнародна практика VS українська стратегія" у тижневику"Дзеркало тижня. Україна".