Україна не буде робити політичних кроків по Донбасу без забезпечення режиму безпеки

Поділитися
Україна не буде робити політичних кроків по Донбасу без забезпечення режиму безпеки Глава українського МЗС вказав на ризик легітимізації режимів "ЛНР-ДНР" в Донбасі © Радіо Свобода
Західні партнери не тиснуть на Україну в питаннях виконання Мінських домовленостей, заявив глава МЗС.

Здійснення політичних кроків щодо врегулювання ситуації в Донбасі без повного припинення вогню і забезпечення безпеки означатиме фактичну легітимізацію діючих там терористичних режимів, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін 15 вересня.

За його словами, без забезпечення режиму безпеки, жодних політичних кроків з української сторони бути не може, і західні партнери України по "Нормандському формату" розуміють це.

"У нас дуже багато коментарів, але ці коментарі, коли вони коментують заяви Штайнмайера та Еро (глави МЗС Німеччини і Франції – ред.), то вони йдуть не в ту сторону, оскільки всі чудово розуміють, що без безпеки, жодних подальших кроків не буде", – цитує "Інтерфакс-Україна" заяву міністра у ході відвідування Краматорська і Слов'янська Донецької області.

За його словами, для врегулювання ситуації в Донбасі політичні кроки необхідні, однак приймати їх слід вкрай обережно.

"Необхідно просуватися політичним шляхом і шляхом звільнення заручників, тобто без усіх цих компонентів нічого не буде, от саме це вони мають на увазі під паралельністю, але вони не примушують нас, і ви можете з ними поговорити, спочатку щось приймати, оскільки якщо ми зараз це приймемо, то це означає, що ті, хто зараз Росією поставлені до влади – вони будуть легітимізовані і нічого більше", - сказав Клімкін.

Читайте також: Бойовики "ЛНР" планують роздати в дитсадки та школи отримані з РФ прострочені консерви - розвідка

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що позиція Києва щодо необхідності припинення вогню в Донбасі перед обговоренням політичних питань вказує на його прагнення затягнути процес врегулювання конфлікту в рамках Мінських угод.

Як заявив Лавров, російська сторона пропонує розробити "дорожню карту", в якій кожен крок щодо припинення насильства супроводжувався б відповідним кроком з політичних реформ, насамперед – тим, які Україна зобов'язалася розробити і прийняти у відповідності з Мінським протоколом.

29 серпня німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що сторони "нормандської четвірки" - Німеччина і Франція - не задоволені результатами втілення в життя Мінських угод щодо нормалізації обстановки в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі