Україна навряд чи отримає летальну зброю від США до виборів президента – Чалий

Поділитися
Україна навряд чи отримає летальну зброю від США до виборів президента – Чалий Україні не варто чекати летальної зброї від США раніше 2017 року © svit24.net
У адміністрації Обами зараз немає політичного рішення з цього питання.

Питання про постачання летального озброєння Україні від США "присутнє" на порядку денному україно-американських відносин і може бути розглянуте на рівні Білого дому вже після виборів президента цієї осені, вважає посол України в США Валерій Чалий.

"У нас зараз є підтверджена можливість виділення коштів для закупівлі такого типу озброєнь на суму 50 млн. доларів. Але немає політичного рішення Білого дому. Не виключаю, що це питання може бути ще раз розглянуте після виборів президента США", - сказав Чалий в інтерв'ю "РБК-Україна".

Він зазначив, що серед американських політиків, представників експертного середовища "все більше і більше переважає думка, що саме слабка Україна може спровокувати Росію на подальші дії, наступ. А якщо Україна буде посилюватися, тоді, навпаки, це може привести до мирного рішення".

"Відправка подібного виду озброєнь була б серйозним сигналом для Росії, і свідченням ще більш чіткої позиції США. Тому ми вітаємо, що рішення про надання Україні летальних оборонних озброєнь було прийнято в Конгресі і демократами і республіканцями", - сказав він.

За його словами, "рішення питання про типи озброєння безпосередньо залежить від того, що необхідно в певний момент українській армії".

"У нас встановлені прямі контакти у сфері військової взаємодії України та США, існують відповідні інституційні механізми, і в ході цих контактів визначається перелік потреб", - сказав Чалий.

Читайте також: Керрі повідомив, скільки країн працює над наданням летальної зброї Україні

Чалий нагадав, що мова йде про протитанкових системах, які дозволять, в разі спроб подальшого просування вглиб України, дати гідну відсіч. Наприклад, на слуху "джавелины" (FGM-148 Javelin - американський переносний протиракетний комплекс, - ред.). Зараз Україна отримує, наприклад, контрбатарейні радари - ці системи дозволяють не тільки зафіксувати атаку і відреагувати на неї, зберігши життя наших воїнів, але і зібрати докази для ОБСЄ. Також надходять дрони, які дають можливість контролювати і моніторити лінію дотику.

В цілому, каже посол, тему постачань летального озброєння від США він більше сприймає "як певний сигнал, символ".

"Зараз потрібно мислити стратегічно і працювати над спільним виробництвом озброєнь з допомогою американців в Україні", - резюмував Він.

Оборонний бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги. Нагадаємо, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противоминометных радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі