"Ми поставили перед собою амбітні плани щодо набуття стандартів Альянсу до кінця 2020 року – ми над цим працюємо. За підсумками двох років, відсоток виконання – 90% від запланованих заходів. Але ще раз кажу – це буде залежати від обставин, у яких ми перебуватимемо", - сказав міністр.
Він додав, що в НАТО вступають не Збройні сили і не Міністерство оборони, а вступає країна в цілому, і для цього потрібно провести низку серйозних реформ у всіх напрямках.
Полторак розповів, що зараз в Міністерстві оборони України працює 65 радників, які допомагають у проведенні реформ, і спостерігають за якістю їх проведення і проводять моніторинг цих реформ.
"Влітку минулого року парламент прийняв закон, яким чітко визначені пріоритети. Одним із пріоритетів є вступ в Альянс. До активної фази реформування збройних сил, щоб ми відповідали всім стандартам ми приступили трохи менше, як два роки тому. І я вже про це казав, що план, який ми перед собою поставили, він в більшості виконуються, але все це залежить від фінансового ресурсу, і треба чітко розуміти, що все, що ми сьогодні робимо, ми робимо під час ведення бойових дій і тут треба дуже чітко і тонко відчувати ситуацію, яка є, тому що ми під час війни ні в якому разі не можемо проводити експерименти: у нас дуже мало часу, і ми не маємо права на помилку. У нас нема можливості втратити управління військами хоча б на мить. Ми маємо своєчасно і швидко ухвалювати рішення", - резюмував міністр.
Міністр Оборони Степан Полторак наразі перебуває з візитом у Сполучених Штатах, в рамках якого він провів особисту зустріч з главою Пентагону Джеймсом Меттісом.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".