Успіх зближення ЄС та України розширить сферу впливу повоєнних європейських цінностей та інститутів на сотні кілометрів на схід.
Про це в статті для ZN.UA пише доцент кафедри політології Києво-Могилянської академії Андреас Умланд.
"Україна перебуває в тісних стосунках з Росією і Білоруссю, а також має періоди спільної історії з південно-кавказькими і центрально-азіатськими країнами в часи царської і радянської імперій. Таким чином, поступова "європеїзація", тобто послідовне впровадження політичних, правових, економічних та ін. стандартів ЄС в Україні, знайде відгук і за межами східних кордонів цієї колишньої колонії Москви", - зазначив експерт у своїй статті.
"З усе більшим залученням України до ЄС Росія буде змушена остаточно розпрощатися з її все ще неоімперськими задумами, які хвилюють багато політичних умів. Крім того, існує безліч різноманітних - особистих, політичних, культурних, економічних і наукових контактів між громадянами України та інших колишніх радянських республік. Успіхи України у питаннях демократизації, побудови правової держави, лібералізації, суспільної модернізації і т.д. будуть помічені, перш за все, в Росії та Білорусі, але також на Кавказі і в Центральній Азії", - підкреслив Андреас Умланд.
"Українська "європеїзація" може тим самим виконати функцію моделі для інших пострадянських країн. Таким чином, Україна має значення для ЄС не тільки як окрема держава. В категоріях світової політики Україна може виконати для Заходу роль першої ластівки покрокової демократизації всієї величезної, колись радянської території Євразії", - додав політолог.
Подробиці читайте в статті Андреаса Умланда "Що після Вільнюса?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Європарламент закликав українську опозицію підготувати закон для звільнення Тимошенко
Азаров запевнив, що після переговорів Росія перестала сприймати асоціацію України з ЄС як загрозу
Росія ще раз пообіцяла не затягувати Україну в Митний союз, що "вже має і без того потужне ядро"