Україна може скористатися досвідом Кувейту для примусу РФ до виплати компенсації за окупацію Криму та частини Донбасу - дипломати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна може скористатися досвідом Кувейту для примусу РФ до виплати компенсації за окупацію Криму та частини Донбасу - дипломати © Соцмережі
Досвід Кувейту є одним з найбільш позитивних прикладів покарання агресора в сучасній історії.

Україна може скористатися досвідом Кувейту, який отримав компенсацію від Іраку за окупацію країни в 1990-1991 роках, щоб примусити Росію виплатити компенсацію за окупацію Криму та частини Донбасу. Про це пишуть у своїй статті "Рахунок агресору" дипломати Володимир Толкач Володимир Цибульник.

На думку авторів статті, Україна може винести п'ять уроків з досвіду Кувейту в отриманні компенсації від агресора.

По-перше, слід створити "коаліцію зацікавлених постраждалих". "Сьогодні офіційний Київ міг би почати підготовчу роботу з формування умовної коаліції країн, яким завдано шкоди російською агресією. Наприклад, до неї могли б увійти ті держави, громадяни яких знаходилися на борту збитого російсько-терористичними військами малайзійського літаку. Не можна виключати і тих, хто принципово підтримує антиросійські санкції - вони також втратили кошти від кримінальних дій Кремля і російських санкцій у відповідь", - пишуть автори статті.

По-друге, слід підрахувати збитки від війни та окупації. По-третє, необхідним є створення правових основ компенсаційних виплат. По-четверте, створення механізму компенсаційних виплат. По-п'яте, важливо використовувати ситуацію.

Читайте також: НАБУ допитало Дениса Єрмака

"Досвід Кувейту - один із найбільш позитивних прикладів покарання агресора в сучасній історії. Він свідчить, що посягання однієї держави на суверенітет і територіальну цілісність іншої матиме серйозні й далекосяжні наслідки, а держава-агресор нестиме повну відповідальність за свої дії, у тому числі компенсуватиме визнані матеріальні й нематеріальні збитки", - зазначають дипломати.

Толкач і Цибульник також зазначають, що для України досвід Кувейту хоча і корисний, проте не може стати дорожньою картою. "Росія, на жаль, залишається постійним членом РБ ООН і може заблокувати будь-яке його рішення. Але при підтримці "коаліції зацікавлених постраждалих" можна винести питання компенсаційних виплат на рівень Генеральної асамблеї ООН", - звертають увагу автори статті.

Докладніше читайте у статті дипломатів Володимира Толкача і Володимира Цибульника "Рахунок агресору" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі