"Україна, яка є успішною демократичною державою, дедалі більше процвітає й інтегрується з Європою, прагне до членства в ЄС та НАТО. Це успішна Україна, і саме така Україна стане магнітом для повернення своїх окупованих територій", - пояснив Волкер інтерв'ю журналістові і телеведучому Дмитру Гордону.
На думку дипломата, такий шлях повернення захоплених Росією Українських територій може стати альтернативою Мінськими угодам, які не виконуються.
"Пам'ятаю, раніше мене запитували: а якщо Мінські угоди не виконуватимуться, який план Б? Моя відповідь така: план Б – це план А. А план А – це успіх України... Це означає терпіння, зваженість дій, і це означає неможливість військового шляху повернення територій", - додав він.
При цьому успіх України може стати прикладом для росіян, незадоволених владою й обраним нею курсом, вважає спецпредставник США.
"Росіяни бачать, що їхній рівень життя падає, вони відчувають розчарування з приводу свого власного керівництва та курсу розвитку країни. У вас в Україні є можливість проводити демократичні вибори, ви можете змінити старий уряд на новий, якщо захочете – це ті речі, за якими росіяни можуть спостерігати. Тому я думаю, що успіх України важливий не лише сам собою, але і в якості прикладу", - пояснив дипломат.
Оцінюючи події 2014 року, анексію Криму Росією і розв'язання нею війни на сході України, Волкер зазначив, що в тій ситуації Сполучені Штати могли б діяти швидше.
"Мені здається, що ми відреагували недостатньо швидко, ми не вірили, що Росія дійсно вторгнеться в Україну, не вірили, що Росія дійсно захопить Крим. Як тільки вони це зробили – ми почали реагувати... Я думаю, ми просто не вірили, що вони зроблять це знову. У цьому сенсі, вважаю, ми були недостатньо оперативні", - підкреслив спецпредставник.
Відтоді, за його словами, США посилили підтримку України і збільшили власну залученість у процес врегулювання на дипломатичному рівні.
"Відтоді ми посилили підтримку України, ми зняли заборону на [поставку] летального озброєння для оборони, ввели додаткові санкції. Ми також стали більше залученими [у процес врегулювання] дипломатично, зокрема і з Росією, щоб допомогти знайти рішення цього конфлікту", - резюмував Волкер.
Раніше Волкер допустив можливість послаблення "донбаського пакету" санкцій, якщо Росія почне виконувати Мінські домовленості. При цьому "кримський пакет" санкцій не скасують до деокупації півострова.
Дипломат також заявив, що якщо Кремль вирішиться вивести свої війська з українського Донбасу, інші учасники "нормандської четвірки" і Сполучені Штати допоможуть РФ знайти "легкий шлях". Розв'язавши війну в Донбасі, Кремль не добився свого, а лише погіршив становище Росії, вважає Волкер.