Україна і США провели засідання групи щодо нерозповсюдження зброї масового знищення

Поділитися
Україна і США провели засідання групи щодо нерозповсюдження зброї масового знищення ЧАЕС повинна стати зоною безпеки
Учасники зустрічі побували у Чорнобилі, щоб побачити новий безпечний конфайнмент

США та Україна провели засідання робочої групи щодо нерозповсюдження в Києві та Чорнобилі 21-22 листопада.

Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту США.

Міжвідомчі експерти з обох сторін зустрілися, щоб обговорити ряд проблем, пов'язаних з нерозповсюдженням, контррозповсюдженням і стратегічним експортним контролем та безпекою кордонів. В ході дводенного діалогу учасники також відвідали Чорнобиль, щоб побачити нещодавно завершений новий безпечний конфайнмент, безпрецедентну роботу в галузі ядерного будівництва, створену для перетворення майданчика у сталий та екологічно безпечний стан.

Зустріч є одним з декількох діалогів США і України для зміцнення двостороннього співробітництва та усунення загроз, пов'язаних з розповсюдженням чутливих технологій подвійного призначення, зброї масового знищення і засобів його доставки.

Запобігання розповсюдженню ЗМЗ, систем доставки і передових можливостей в області звичайних озброєнь і стримування такого поширення там, де воно вже вкоренилося, - є завданням Бюро міжнародної безпеки та нерозповсюдження. У тісній співпраці з іншими бюро в Державному департаменті, іншими агентствами США і різними міжнародними та неурядовими партнерами ISN відстежує, розробляє і впроваджує ефективні заходи реагування на загрози розповсюдження та формує середовище міжнародної безпеки для запобігання їх повторення. Українські експерти є партнерами бюро.

Президент України Володимир Зеленський, який відвідав Чорнобильську зону 10 липня, зазначив у своєму Twitter, що вже підписав указ, який стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок росту нової України.

Зеленський зазначив, що спочатку буде створений "зелений коридор" для туристів та зняті передумови для корупції. Зеленський також підкреслив, що не буде більше "заборон знімати відео і інших подібних дурниць".

"Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів, перетворимо Зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України – без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім", - заявив президент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі