Україна і Канада обговорять розширення угоди про вільну торгівлю - посол

Поділитися
Україна і Канада обговорять розширення угоди про вільну торгівлю - посол За словами українського посла в Канаді, переговори почнуться не пізніше жовтня цього року © Генпрокуратура України
В сфері послуг Канаду цікавить усе, що пов'язано з IT-технологіями.

найближчим часом Україна і Канада можуть почати переговори щодо розширення Угоди про вільну торгівлю. Вже існує домовленість про візит міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубів до Канади для участі в засіданні з приводу адміністрування зазначеної угоди. Про це в ефірі "Радіо НВ" повідомив український посол в Канаді Андрій Шевченко.

"Я думаю, що настав час розширювати Угоду про вільну торгівлі на сферу послуг і на сферу інвестицій. Це наступний логічний крок, і, думаю, що ми запізнилися з початком цих переговорів... В найближчі місяці, думаю, що не пізніше жовтня, ми почнемо переговори про розширення сфери дії Угоди", - заявив Шевченко.

Він зазначив, що існує попередня домовленість про візит першого віце-прем'єр-міністра і міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубів до Канади для проведення засідання двосторонньої комісії, яка адмініструє Угоду про вільну торгівлю між двома державами.

"Думаю, що це хороший момент, щоб почати переговори", - додав Шевченко.

За його словами, у сфері послуг Канаду цікавить усе, що пов'язано з IT-технологіями. Зокрема, Канада віддає серйозні замовлення в цій сфері саме українським фахівцям.

"Це дуже сильний напрямок для нашої співпраці. Зараз великі канадські компанії серйозні замовлення передають українським айтішникам. Ми говоримо про тисячі українських айтішників, які задіяні в написанні програмного забезпечення для канадських компаній. Угода має створити для цього найкращі умови", - розповів Шевченко.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою набула чинності 1 серпня 2017 року.

Угода скасувала 98% тарифів на експортовані в Канаду українські товари, для канадських товарів відразу було скасовано 72% тарифів, а протягом семи років безмитний експорт зросте до 98%. Крім того, взаємно відкриваються ринки державних закупівель. Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію і інтелектуальну власність.

Угода була підписана у Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня 2017 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі