У Польщі реформу готували й відповідали за її фундаментальне наповнення виключно експерти, в яких не було жодних інших завдань - вони супроводжували реформу від початку до кінця. В Україні ж реформа опинилася не в експертному полі, а в політичному.
Про це в інтерв'ю DT.UA сказав екс-мер Варшави, депутат Сейму, відомий польський експерт Марчин Свенчицький.
За його словами, саме в цьому полягає кардинальна відмінність старту реформи у Польщі від старту в Україні, адже в Україні політики, у яких багато різних завдань, взяли на себе відповідальність за реформу.
"І це - суттєва помилка. Вважаю, що, крім війни, це основна причина затримки реформи, оскільки політична воля для її проведення все-таки є", - зазначив Свенчицький.
Він розповів, що свого часу в Польщі академік Єжи Регульский був призначений уповноваженим з реформи і підпорядковувався безпосередньо прем'єр-міністру. У той же час в сенаті працював Єжи Стемпень, який очолював комітет з місцевого самоврядування. Ці дві людини працювали пліч-о-пліч.
У цьому зв'язку Свенчицький порадив українській владі оперативно виділити ключових експертів, які б цілодобово готували реформу, і дати їм повноваження, а також створити єдиний центр реформи.
"Щоб вони могли, у підсумку, представити уряду і Верховній Раді готові, пов'язані рішення на затвердження й розпочати впровадження реформи.
Адже сьогодні ситуація така, що ми часто зустрічаємося, щось там обговорюємо-обговорюємо, а через місяць - проблема на тому самому місці. Або, що ще гірше, ухвалюються відірвані, непов'язані рішення. Має бути така уповноважена людина, яка має право ухвалювати рішення, подавати їх уряду і парламенту на розгляд, а потім контролювати їх виконання й відповідати за них", - вважає Свенчицький .
Читайте повністю інтерв'ю Інни Ведернікової з Марчином Свенчицьким: "В Україні реформа опинилася не в експертному, а в політичному полі. В цьому основна помилка" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
.