Україна повинна була отримати план дій щодо членства у НАТО ще в 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті, повідомив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер в Брюсселі у суботу, 10 березня, передає Корреспондент.net.
"США виступали за надання ПДЧ для України і Грузії, що було правильно, і що повинно було бути зроблено, тому що ПДЧ не є гарантією членства. Це - інструмент, шлях допомогти країні підготуватися, щоб вона стала надійним кандидатом пізніше", - сказав він.
На думку Волкера, до членства в НАТО Грузія і Україна не готові до цих пір. "Для обох країн багато ще залишається зробити. ПДЧ був розроблений як інструмент", - зазначив політик.
Волкер пояснив, що в 2008 році союзники США по Альянсу побоювалися створення "автоматизму в напрямку до членства".
Формально статус євроатлантичних прагнень України в документах не закріплений, але вона визнана однією з країн, яка бажає стати частиною НАТО.
Раніше повідомлялося, що Північноатлантичний Альянс визнав статус країни-аспіранта для України. Таким чином, НАТО офіційно визнав прагнення України отримати повноцінне членство в Альянсі. Зазначалося, що своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО задекларували також Боснія і Герцеговина, Грузія та Македонія.