Україна ініціюватиме проведення міжнародної конференції з ядерного роззброєння і нерозповсюдження під ча цієї 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
"У 2014 році виповнюється 20 років з часу приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерної держави. Між Україною, Російською Федерацією, Великобританією і Сполученими Штатами Америки було укладено Будапештський меморандум про гарантії безпеки, які пізніше підтвердили Франція і Китай. З урахуванням історичного значення цих подій, а також враховуючи останні тривожні тенденції в галузі ядерного роззброєння і нерозповсюдження, Україна буде ініціювати проведення під час поточної сесії Генасамблеї представницької тематичної конференції", - повідомив президент Віктор Янукович під час виступу на загальних дебатах сесії.
Президент висловив надію, що участь у форумі візьмуть держави-гаранти, країни, які пішли за прикладом України, а також всі інші зацікавлені сторони, зазначивши, що такий міжнародний захід стане сприятливою можливістю повернутися до предметного розгляду питання "негативних" гарантій безпеки.
"Гарантії безпеки для держав, що відмовилися від своїх ядерних арсеналів, і для тих, що не входять у військові союзи країн, має бути відображено в юридично зобов'язуючому міжнародному документі", - наголосив Янукович і додав, що очікує успішного проведення наступного року чергового Саміту з ядерної безпеки у Гаазі.
"Україна виступає за досягнення цим глобальним форумом нових якісних результатів і закликає інші країни здійснювати свій внесок у цю справу", - підсумував президент. !zn
Читайте також:
НАТО допоможе Україні перепоховати військові ядерні відходи часів СРСР
Обама готовий застосувати ядерну зброю для захисту союзників від агресії КНДР
Путін налякав Захід ядерною війною двох Корей: Чорнобиль здасться дитячою казкою
Північна Корея вимагає визнання за собою статусу ядерної держави