Україну чекає великий шлях відновлення, і ЄС хоче працювати разом з Україною, щоб відновити її — голова Єврокомісії

Поділитися
Україну чекає великий шлях відновлення, і ЄС хоче працювати разом з Україною, щоб відновити її — голова Єврокомісії © European Parliament / Flickr
Незважаючи на те, яким буде висновок щодо вступу країни до Європейського Союзу.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що яким би не був висновок щодо членства України в ЄС, після закінчення війни з Росією на неї чекає довгий шлях відновлення. Про це вона сказала на пресконференції з Володимиром Зеленським у Києві, пише Інтерфакс-Україна.

За її словами, Європейський Союз бажає допомогти відбудувати країну.

"Яким би не був результат, перед Україною лежить дуже великий крок відновлення, тому що Росія нахабно руйнує інфраструктуру України, міста України. Тому ми хочемо працювати разом із вами, щоб реформувати Україну, відновити Україну. Це у позитивному сенсі визначить шлях України до ЄС", — заявила Ляєн.

Вона також пояснила, як проходить процес вступу України до Євросоюзу та чим він відрізняється від звичної процедури.

"Після того, як країна подає заяву, Рада ЄС ухвалює рішення про те, що Комісія має видати свій висновок. Зазвичай, на це йдуть роки. У разі України ми говоримо про тижні. Ми передали наш опитувальник, він буде заповнюватися у переговорах між Україною і ЄС. Це буде картина, що відбувається в країні, чи відповідає країна Копенгагенським критеріям", — розповіла президентка Єврокомісії.

Вона зазначила, що Україна та Євросоюз узяли зобов'язання разом працювати над процесом вступу до ЄС, щоб отримати всі відповіді на детальні питання.

"Йдеться не про одне питання, яке визначає наш висновок, є дуже багато питань, на які треба відповісти. Ми хочемо працювати пліч-о-пліч для того, щоб змалювати картину країни та шляхи до Європи. Після цього Комісія видає свій висновок, який є рекомендацією для Ради ЄС і після цього Рада вже ухвалює рішення щодо наступних кроків", — розповіла Урсула фон дер Ляєн.

Раніше Київ отримав від Євросоюзу опитувальник для набуття статусу кандидата.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі