Українці вважають президента відповідальним за корупцію в уряді та ОВА – опитування

Інфографіка
Поділитися
Українці вважають президента відповідальним за корупцію в уряді та ОВА – опитування © Офіс президента
Жителі усіх регіонів та вікових груп є майже одностайними у своїй оцінці.

Серед українців 78% вважають, що президент країни несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Не погоджуються з цим твердженням лише 18% опитаних, йдеться в опитуванні фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.

Найбільше відповідальність на президента за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях покладають на сході – 80,1% громадян, та заході – 79,1%, країни. Водночас в інших макрорегіонах показник покладення відповідальності за корупцію топ-чиновників на главу держави коливається від 75,9 до 77,6%.

Найпоблажливіші до ролі президента в цій ситуації жителі півдня країни – там 19,6% не згодні, що саме він несе відповідальність за корупцію урядовців та керівників військових адміністрації.

При цьому  українці старшого віку більш вимогливі до президента, ніж молодь. Якщо серед опитаних віком 18–29 років 70% погоджуються з тезою, що  глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

Опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології у липні та серпні 2023 року. Дослідження проводилося в усіх регіонах України, окрім АР Крим, Донецької та Луганської областей, на підконтрольних уряду України територіях.

Напередодні посли G7 привітали прогрес у відновленні декларування партій та депутатів в Україні та водночас закликали уникнення лазівок для орендованих активів та важливість обмежити кількість винятків для декларантів.

Однак буквально через кілька днів Верховна Рада ухвалила закон про відновлення декларування топ-чиновників, який містить норму про закриття інформації з декларацій на рік. Петиція до президента із закликом ветувати цю норму буквально за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі