Українці розділилися у ставленні до заборони каналів Медведчука – опитування КМІС

Інфографіка
Поділитися
Українці розділилися у ставленні до заборони каналів Медведчука – опитування КМІС © Андрій Товстиженко, DT.UA
Дві групи респондентів відповідали на різні формулювання запитань.

Українців, які підтримують та не підтримують рішення РНБО про введення санкцій проти каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK, виявилося приблизно порівну, повідомили у Київському міжнародному інституті соціології. У КМІС провели опитування, під час якого для коректності половині випадково обраних респондентів ставилося одне формулювання запитання, другій половині – інше. Різниця результатів обох груп і показала настрої громадян.

Одній групі опитаних запропонували визначитися, заборона телеканалів Медведчука – це необхідний крок для захисту держави чи помилка, яка призводить лише до обмеження прав громадян. У цьому випадку 34,6% опитаних вказали, що вважають заборону телеканалів необхідним кроком. Натомість 40,8% переконані, що це помилковий крок.  Якщо на Заході і в Центрі відносно переважає підтримка санкцій, то на Півдні, Сході і Донбасі більше тих, хто вважає це помилкою.

Водночас при такому формулюванні найбільше заборону телеканалів підтримують виборці “Європейської солідарності” та партії “Сила і честь”. Серед виборців “Слуги народу” 47,3% підтримують такий крок, а 32,6% вважають помилкою. Серед виборців “Батьківщини” 38,8% підтримують санкції, а 32,8% - не підтримують. Водночас серед виборців ОПЗЖ 79,7% вважають крок помилкою, а 5% підтримують.

КМІС

КМІС

Друга половина респондентів відповідала на питання про те, чи підтримують вони рішення президента Володимира Зеленського та РНБО про заборону телеканалів? При такому формулюванні 43% українців відповіли, що підтримують рішення. Ще 40,3% дали протилежну відповідь. На Заході і в Центрі більше тих, хто підтримує рішення, а на Півдні, Сході і Донбасі більше тих, хто не підтримує рішення.

У цьому випадку заборону телеканалів Медведчука найбільше підтримують виборці “Євросолідарності”, “Слуги народу” та партії “Сила і честь”. Найменше тих, хто підтримує, виявилися виборцями ОПЗЖ. Виборці “Батьківщини” мають мішані думки.

КМІС

КМІС

Дослідження провели 5-7 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитали 2005 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України крім окупованих територій Донбасу та Криму. В рамках опитування проводився експеримент, згідно з яким половині випадково відібраних респондентів ставилося одне запитання, другій половині – друге запитання. На кожне запитання в результаті відповідали близько 1000 респондентів. Вибірка репрезентативна для населення України від 18 років.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, “112 Україна”.

Номінальним власником телеканалів є народний депутат Тарас Козак (“Опозиційна платформа-За життя”), фактичним – голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук. Усі три канали вважаються рупорами російської пропаганди в Україні і неодноразово перевірялись.

Як повідомляло ZN.UA, підставою для запровадження санкцій стало розслідування Служби безпеки. Встановлено, що пов'язаний з Медведчуком ТОВ “Торговий дом “Донской уголь” разом із бойовиками створили механізм, що дозволяє купувати видобуте в ОРЛО кам'яне вугілля і продавати енергогенеруючим компаніям у РФ. Податки сплачувалися до бюджету “ЛНР”, частину грошей спрямовували на фінансування діяльності телеканалів лідера ОПЗЖ.

Західні партнери України, зокрема ЄС та США, підтримали санкції. Не згодні з ними на підсанкційних телеканалах та в “Опозиційній платформі-За життя”. Останні – аж до погроз імпічментом президента Володимира Зеленського, хоча в умовах реалій українського законодавства зробити це майже нереально.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі