Україна змогла піднятись в Індексі сприйняття корупції завдяки оцінці менеджерів форуму у Давосі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна змогла піднятись в Індексі сприйняття корупції завдяки оцінці менеджерів форуму у Давосі © Transparency International Україна
Водночас через відсутність публічного декларування чиновників і партій країна отримала мінус.

У 2022 році на показники України в рамках Індексу сприйняття корупції від глобального руху Transparency International суттєво вплинула оцінка менеджерів від Світового економічного форуму у Давосі, однак Україна суттєво втратила бали у блоці міжнародного рейтингу ризиків. Про це в своєму аналізі Corruption Perceptions Index «Корупція, відкриті дані і безпека. Про що свідчать бали України в Індексі сприйняття корупції-2022?» для ZN.UA пише юридичний радник TI Ukraine Олександр Калітенко.

Показники Індексу-2022 формували на основі щомісячних оцінок із вересня 2021-го по серпень 2022 року. Аби потрапити в нього, потрібно щонайменше, три дослідження з 13. До війни показник України в Індексі визначали дев’ять досліджень, але у 2022-му їх залишилося вісім. Зокрема випало Опитування думки менеджерів у Щорічному рейтингу глобальної конкурентоздатності за 2022 рік.

Щоправда досягти найвищого в історії України результату вдалось завдяки Опитуванню думки менеджерів від Світового економічного форуму у Давосі, яке підвищило оцінку України аж на 9 балів. Хоча останнє дослідження на цю тему відбувалося у квітні-жовтні 2021 року, тобто ще до війни, однак бізнес побачив покращення у меншій поширеності хабарів, повʼязаних із імпортом та експортом, комунальними послугами, щорічною сплатою податків, виграшем публічних контрактів та ліцензій і отриманням сприятливих судових рішень.

«Вочевидь, цьому сприяли як робота системи Prozorro до війни, так і процеси діджиталізації, приватизації тощо», - зазначає аналітик.

Натомість Україна втратила бали в Міжнародному огляді ризиків по країнах групи PRS за 2022 рік. На це суттєво вплинуло призупинення обовʼязку політичних партій України подавати свої фінансові звіти на перевірку до НАЗК з весни 2020 року, який досі не відновили.

«За іншими шістьма дослідженнями оцінка України залишилася без змін. Хоча одне з них, Індекс трансформації Фонду Бертельсманна за 2022 рік, використовувалося й торік, що обумовлює логічну сталість оцінки за ним у СРІ. Зважаючи на це, владі варто подбати, аби наступного року відійти від такого застою у бік зростання, і зробити це можна через продовження відповідних реформ, а не їхнє заморожування», - наголошує Калітенко.

Нагадаємо, Україна цього року піднялася у рейтингу «Індекс сприйняття корупції» від організації Transparency International та отримала свій історичний максимум – 33 бали із 100. Тим не менше вона  продовжує залишатися серед сотні найбільш корумпованих країн, посідаючи 116 місце.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі