Україна веде переговори з країнами G7 щодо двосторонніх угод, але договори з партнерами будуть різні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
При цьому угоди мають рамковий характер і передбачають укладання додаткових договорів.

У Києві існує розуміння того, що багато наших партнерів зацікавлені в тому, щоб уже до осені наступного року війна перестала бути «гарячою» та конфлікт заморозився. Але хоч би чим закінчилася нинішня фаза протистояння, Росія нікуди не зникне і продовжуватиме загрожувати нам. Тому гарантії безпеки такі важливі для України, і українська влада вже веде переговори щодо створення відповідних проєктів двосторонніх угод, пише Володимир Кравченко у статті «Україна в НАТО. Коли покличуть та які в нас варіанти».

Щодо угод у рамках «формули миру», які мають до справжніх гарантій безпеки таке ж віддалене ставлення, як і Будапештський меморандум, то Київ їх має намір підписати з партнерами у рамках «стратегії дикобразу». Таку стратегію, як пояснив автор, західні партнери запропонували реалізувати нашій країні на період до її вступу до НАТО. Ці документи передбачають надання комплексної військової та економічної допомоги Україні та мають зміцнити її обороноздатність, підвищуючи для Росії ціну вторгнення.

«На сьогодні українська сторона на чолі із заступником голови ВП Ігорем Жовквою веде переговори з країнами «великої сімки», готуючи проєкти двосторонніх угод. За інформацією ZN.UA, це будуть не ідентичні документи: одні партнери приділяють більше уваги військовому співробітництву, інші – економічному, треті – допомоги у проведенні реформ. (Невідомо, чи буде прописано необхідність ратифікації угоди її учасниками — це предмет переговорів. Але, за великим рахунком, навіть без цієї процедури вже підписання документа породжує зобов'язання держави)», – зазначив Кравченко.

Він зазначив, що самі угоди мають рамковий характер. Це передбачає укладання додаткових договорів різного рівня для реалізації домовленостей про гарантії безпеки. 

«Щодо військової співпраці, то ці документи загалом передбачають зобов'язання надати Україні військове обладнання, техніку, снаряди, проведення тренувань наших солдатів, обмін розвідданими, співробітництво в галузі кіберзахисту, підтримку реформ оборонного сектору», – пише Кравченко.

За словами автора, у Києві сподіваються, що перші угоди про «гарантії безпеки» будуть підписані наприкінці цього року. Зокрема, в Україні хочуть одержати ці документи до Вашингтонського саміту. Але як зазначають співрозмовники ZN.UA, малоймовірно, що наші партнери підпишуть їх, перш ніж це зроблять США.

Зазначимо, що найбільш надійними гарантіями безпеки українці вважають членство України в НАТО. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного на замовлення ZN.UA Центром Разумкова з 28 вересня до 4 жовтня.

Нагадаємо, країни G7 погодили спільну декларацію, в якій наведено параметри гарантій безпеки для України. Третього серпня стало відомо, що Україна розпочала переговори зі США щодо надання гарантій безпеки.

Другою країною, з якою Україна розпочала переговори щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки, стала Великобританія. Переговори з Лондоном розпочалися 11 серпня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі