Україна в Брюсселі підтвердила готовність створити новий переговорний формат по Криму

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна в Брюсселі підтвердила готовність створити новий переговорний формат по Криму © "Первая крымская"
Наступного року МЗС України планує провести перший Кримський саміт.

У Брюсселі у вівторок, 6 жовтня, відбувся 22-й саміт Україна-ЄС. Невід'ємною частиною діалогу з Євросоюзом стало питання відновлення соборності України, порушеної російським агресором, зазначає віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

«Питання Криму також є невід'ємною частиною нашого діалогу з Євросоюзом, який сьомий рік поспіль незмінно стоїть на позиціях політики відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», - пише вона пише у матеріалі для ZN.UA.

Стефанішина нагадала, що у регіонах Чорного і Азовського морів зберігається напруженість. І це одна з причин, чому Україна у співпраці з партнерами розглядає можливість створення міжнародного майданчика з питань деокупації Криму та мінімізації військових загроз з боку Росії в акваторії Чорного моря.

«На ньому можуть розглядатись питання, пов'язані з наповненням новим змістом так званої політики невизнання: синхронізація санкційних режимів, захист від потрапляння товарів з ЄС на окупований півострів», - пояснила віце-прем'єр.

Вона також закликала ЄС, Раду Європи та ООН об'єднати зусилля для моніторингу ситуації з правами людини в Криму. На думку авторки, потрібен також спільний механізм боротьби з паспортизацією жителів тимчасово окупованих районів Донбасу, яку проводить Росія.

«Ми на саміті підтвердили готовність виділити це питання в окремий формат робочих переговорів України і Євросоюзу», - додала вона.

У 2021 році МЗС України планує провести перший Кримський саміт, метою якого стане систематизація наявних і розробка нових підходів до деокуппації півострова та припинення репресій проти його жителів.

До участі в саміті запросять всі країни - від держав «Кримської платформи» до Росії. Однак у тому, що окупант запрошення прийме, в українському МЗС сумніваються.

Ще більше подробиць, про що говорили і про що домовилися на саміті Україна-ЄС - в матеріалі Ольги Стефанішиної « Зробити кроки назустріч» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі