Україна та Бельгія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки

Документ
Поділитися
Україна та Бельгія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки © Pexels
Це вже 11-та країна, з якою Київ підписав двосторонню безпекову угоду.

Сьогодні, 28 травня, у Брюсселі український президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку, повідомляється на сайті офісу президента.

Відповідно до угоди, Бельгія обіцяє виділити на військову допомогу Україні щонайменше 977 млн євро цього року. У документі також закріплена готовність підтримувати нашу країну протягом десятирічного терміну дії угоди.

Зазначається, що вперше в подібній угоді у сфері безпеки вказується конкретна кількість військових літаків, які будуть надані Україні, а саме —  30 F-16 до 2028 року. Очікується, що перші винищувачі будуть передані вже цього року.

Крім того, Бельгія гарантує своєчасну допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку та зброю з урахуванням потреб нашої країни у сфері військово-повітряних сил та протиповітряної оборони, а також морської безпеки, розмінування і в межах коаліції з питань боєприпасів. Також Бельгія пообіцяла сприяти проведенню військових тренувань.

Окремі пункти угоди стосуються двостороннього співробітництва в оборонній промисловості, підтримки “формули миру” України, посилення санкцій, відшкодування збитків, притягнення РФ до відповідальності, а також використання заморожених російських активів для потреб України та допомозі в економічному відновленні й відбудові нашої країни. Згідно з угодою, Україна та Бельгія будуть поглиблювати співпрацю у сферах розвідки, кібербезпеки, а також у протидії дезінформації.

Крім того, Бельгія чітко підтвердила підтримку майбутнього вступу нашої країни до ЄС і НАТО.

Бельгія – це 11-та країна, з якою Київ підписав двосторонню угоду у сфері безпеки на виконання положень декларації G7, ухваленої минулого року у Вільнюсі. Загалом уже 32 держави приєдналися до декларації.

Україна підписала двосторонні угоди, зокрема, з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Фінляндією, Латвією, Італією, Нідерландами та Іспанією.

Про двосторонні угоди України з партнерами й те чому це не “гарантії безпеки”, раніше розповідали Володимир Кравченко в статті “Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід” та Альона Гетьманчук у статті “Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі