Україна стала учасницею "Партнерства Біарріц"

Поділитися
Україна стала учасницею фото: сайт глави держави
Мета ініціативи у посиленні відповідальності в досягненні гендерної рівності.

12 вересня Україна отримала офіційний статус учасниці "Партнерства Біарріц" - міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

У травні Кабінет міністрів України підтримав приєднання країни до міжнародного "Партнерства Біарріц". Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба направив відповідний лист уряду до Міністерства Європи і закордонних справ Франції із заявою про участь України в проєкті на постійній основі.

Офіційний лист-відповідь міністра Європи і закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного "Партнерства Біарріц", в якій взяли участь дружина президента Олена Зеленська, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, посли країн G7 і Швеції, а також представники міжнародних організацій.

"Нові зобов'язання, які були взяті українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях в рамках Партнерства Біарріц, зокрема, що стосуються надання відпустки по догляду за дитиною, як матері, так і батька або впровадження законодавства по боротьбі з проявами насильства домашнього, сексистського або сексуального характеру є потужними кроками, що несуть конкретні зміни", - йдеться в листі міністра Європи і закордонних справ Франції.

Україна бере на себе зобов'язання в п'яти сферах:

  • розвиток безбар'єрного публічного простору, дружнього до сім'ям з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципам рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення великих можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

"Партнерство Біарріц" було засновано лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) 25 серпня 2019 під головуванням президента Франції Еммануеля Макрона. Мета ініціативи - посилити відповідальність і консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.

Нагадаємо, у Верховній Раді щорічно будуть проводити гендерний аудит, повідомили в прес-службі парламенту. Це дозволить проаналізувати, чи мають чоловіки і жінки в Раді рівні права.

На гендерну чутливість перевірятимуть організаційно-розпорядчі документи.

Крім того, керівник апарату Верховної Ради В'ячеслав Штучний повідомив про те, що недавно підписали меморандум про взаєморозуміння між апаратом парламенту України і структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Наявність біологічних і фізіологічних відмінностей між організмами жінки і чоловіки певним чином детермінує і відмінності наших хвороб, і причини смерті. Найбільш очевидний приклад - навряд чи чоловіки зможуть записати в свідоцтво про смерть кончину під час пологів. Детальніше в матеріалі Наталії Рингач "Дискримінація перед обличчям смерті: стать має значення".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі