Україна прагне отримати від Європейського Союзу сформульовану перспективу членства. Для українців важливо, щоб ЄС визнав і підтримував їх відповідні прагнення. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю словацькому виданню Hospodárske noviny, передає сайт президента.
За словами президента, Євросоюз - це ключовий партнер України в питаннях відновлення суверенітету і територіальної цілісності, а також підтримки реформ.
"З моменту підписання Угоди про асоціацію ЄС став головним торговельним партнером України, частка якого становить вже понад 40% нашої зовнішньої торгівлі. З початку безвізового режиму в 2017-му українці здійснили 50 млн подорожей в країни Євросоюзу. Однак Україна хоче повної інтеграції в ЄС. ми - європейська країна і можем многое дати Європі, працюючи спільно. Від ситуації в Україні залежить чимало на Європейському континенті, тому було б логічно, якби Україна стала повноправним членом Європейського Союзу ", - сказав Зеленський, зазначивши успіх Словаччини в подоланні викликів на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції.
Зеленський заявив про те, що у Словаччині був потужний на це стимул - чітко сформульована перспектива членства в ЄС і НАТО.
"Україна не має такого стимулу. Незважаючи на це, ми вибрали курс і рухаємося вперед, усвідомлюючи, що необхідні реформи - в інтересах нашого народу і держави", - підкреслив він.
Зеленський уточнив, що в даний час Україна працює над тим, щоб максимально використовувати потенціал Угоди про асоціацію для подальшого поглиблення інтеграції між Україною та ЄС, а також адаптувати торговельну частину угоди до сучасних економічних реалій. Це буде однією з важливих тем саміту Україна-ЄС 1 жовтня в Брюсселі.
Раніше Надзвичайний і Повноважний посол Констатин Єлісєєв в своїй статті для ZN. UA писав, що в перший рік президентства Володимира Зеленського процес зближення України з Євросоюзом загальмувався, а реальна інтеграція в НАТО була фактично поставлена на паузу. Про це свідчать і програми уряду президента Зеленського, і реальні дії "Слуг народу" щодо згортання широкого спектра впроваджених євроінтеграційних реформ, перш за все в області антикорупційної політики.
На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський в перший рік на посаді президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, аналізує Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в статті "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший" в ZN.UA.