Президент України Володимир Зеленський у середу, 10 липня, підписав прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом угоду в сфері безпеки. Угода була підписана у Вашингтоні, де Зеленський бере участь у саміті НАТО. Текст угоду було опубліковано на сайті Офіс президента.
Люксембург виділив цього року виділи Україні 80 млн євро. Загалом із початку повномасштабного вторгнення РФ нашій державі було надано допомоги на понад 250 млн євро. В угоді зазначено, що Люксембург продовжить надавати Україні військову допомогу в усіх відповідних сферах, включно із сухопутною, повітряною та кіберелектромагнітною сферами.
Також в угоді ідеться про розширення співпраці в оборонній сфері. Люксембург допомагатиме в залученні інвестицій та підтримуватиме зусилля України щодо інтеграції оборонної промисловості до стандартів НАТО та ЄС.
Як співлідер ІТ-коаліції спроможностей Люксембург надасть у розпорядження України можливості своїх провідних навчальних закладів, щоб підтримати нашу країну щодо навчання у кіберсфері.
У документі Люксембург також погодився сприяти поверненню з Росії всіх українців, передусім дітей. Країни такоє пообіцяла продовжити гуманітарну допомогу та підтримку українських внутрішньо переміщеним особам.
В угоді Люксембург також підтвердив підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Україна загалом уклала вже 22 безпекові угоди. У переліку країн є Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія, Норвегія, Японія, США, ЄС, Естонія, Литва, Польща.
Про те, чого очікувати від угод із партнерами і чому це не «гарантії безпеки», пояснювали Володимир Кравченко в статті «Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід» та Альона Гетьманчук у статті «Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери».