Україна очікує переговорну рамку щодо вступу до ЄС не пізніше середини березня – Стефанішина

Поділитися
Україна очікує переговорну рамку щодо вступу до ЄС не пізніше середини березня – Стефанішина © Офіс віце-премєра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції/facebook
Міністерка сподівається, що затягувань не буде.

Україна очікує представлення від Європейської комісія переговорної рамки щодо вступу країни до Європейського Союзу не пізніше 12 березня, заявила віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час розмови у кулуарах на міжнародній платформі «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: елемент миру та світової поразки», пише LIGA.net.

«Не пізніше 12 березня ми очікуємо, що Єврокомісія представить переговорну рамку та оцінить прогрес в реформах для того, щоб вже 19 березня країни ЄС могли ухвалити рішення», – заявила міністерка.

Стефанішина висловила сподівання, що затягувань не буде, але додала, що є  «сумні випадки», коли через внутрішні проблеми у Верховній Раді до Єврокомісії «надходили звернення».

«Це дуже сумна практика, і я досі не знаю, який це матиме вплив. Сподіваюсь, що коли ми говоримо, що в наших стратегічних питаннях ми – команда Україна, то так залишатиметься й тоді, коли у нас є складні процеси в нашій країні», – сказала вона, вочевидь, маючи на увазі звернення «Європейської солідарності» щодо недопуску за кордон представників опозиції.

Вона додала, що станом на 24 лютого в України був чіткий алгоритм дій, але «наразі важко спрогнозувати, чи буде він справджений у зв'язку з останніми подіями».

Нагадаємо, у січні президент Володимир Зеленський заявив про початок процесу оцінки відповідності українського законодавства нормам ЄС.

Водночас 22 лютогоп резидентка Європейської комісії зазначила, що проєкт переговорної рамки щодо вступу України в Євросоюз навряд чи буде підготовлений до початку виборів в ЄС, які відбудуться в червні цього року.

Для успішного проведення переговорів Україні доведеться виконати значний список вимог і внормувати державну політику щодо місцевого самоврядування. Читайте докладніше у статті Михайла Загороднього "Євроінтеграція децентралізації: що Україна має виконати для вступу в ЄС".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі