«Україна нікого не зраджувала», - дипломатичне джерело про голосування по кандидатурі Канади в РБ ООН

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Україна нікого не зраджувала», - дипломатичне джерело про голосування по кандидатурі Канади в РБ ООН Канада є одним з найбільш послідовних союзників України
"Канада пізно включилася в боротьбу за місце непостійного члена Ради Безпеки ООН".

«Голосування є таємним. І держави його не коментують. Але ми раді були б бачити в складі Ради Безпеки ООН Ірландію, Норвегію і Канаду, які є великими друзями нашої країни », - сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи на прохання ZN.UA голосування по обранню непостійних членів РБ ООН на 2021- 2022 роки та інформацію про те, що Україна не проголосувала за кандидатуру Канади.

Нагадаємо, що 17 червня в штаб-квартирі Організації Об'єднаних націй пройшло таємне голосування з обрання непостійних членів РБ ООН на 2021-2022 роки. Серед кандидатів були Канада, Джібуті, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика і Норвегія. За результатами голосування до Ради Безпеки увійдуть Індія, Ірландія, Кенія, Мексика і Норвегія. Канада отримала 108 голосів.

Канада є одним з найбільш послідовних союзників України в її протистоянні російській агресії. Неголосування за канадську кандидатуру може не тільки затьмарити українсько-канадські відносини, але також буде активно використовуватися російською пропагандою для дискредитації України і спроб посіяти недовіру між Києвом і Оттавою.

«Україна нікого не зраджувала», - так прокоментував ZN.UA ситуацію інше обізнане джерело в українських дипломатичних колах. За його словами, Канада пізно включилася в боротьбу за місце непостійного члена Ради Безпеки ООН.

«Коли Оттава заявила про намір увійти в РБ ООН, Київ уже дав письмові зобов'язання підтримати Дублін і Осло. Відмовлятися від своїх зобов'язань не в наших правилах, тим більше, що Ірландія та Норвегія свої зобов'язання по відношенню до України виконали », - пояснив позицію нашої держави український дипломат на умовах анонімності.

Проте, як розповів наш співрозмовник, з огляду на специфіку українсько-канадських відносин, Україна готова була переглянути свій підхід і підтримати партнера, якби Канаді для обрання не вистачало лише одного голосу. Але, за його словами, вже за кілька годин до голосування було ясно, що, попри запевняння канадської сторони, які звучали раніше, їй так і не вдалося зібрати необхідну кількість голосів.

«У цій ситуації ми попередили канадців, що голосуватимемо відповідно до наших письмових зобов'язань. Підсумки таємного голосування показали, що Канаді для обрання не вистачило двадцяти голосів: за неї проголосували 108 країн, в той час як за Норвегію - 130, а за Ірландію - 128. Якби Канада потрапила до другого туру, то Україна обов'язково за неї голосувала б, оскільки наші зобов'язання поширювалися тільки на перший тур. Але все вирішилося ще в першому турі », - пояснив наш співрозмовник.

На його думку, голосування України на виборах непостійного члена РБ ООН не повинно мати негативних наслідків для українсько-канадських відносин.

Нагадаємо, що після голосування президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю канадському виданню The Globe and Mail, що всі, країни, які брали участь у виборах непостійних членів Ради безпеки ООН на 2021-2022 роки, зокрема, Канада, є партнерами України незалежно від результатів таємного голосування. За його словами, Україна завжди підтримувала і буде підтримувати Канаду. «Я розумію, що Канада дуже хотіла до Ради Безпеки ООН. І я, як у нас кажуть, тримав кулаки. Цього не сталося, але я думаю, що і для Канади, і для нас це дуже важливо, і ми віримо в успіх Канади », - зазначив Володимир Зеленський.

Підготував Володимир Кравченко. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі