Україна не чинитиме військову допомогу ні Азербайджану, ні Вірменії і закликає сторони конфлікту в Нагірному Карабасі до деескалації ситуації.
Про це 2 жовтня заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу в п'ятницю в Чернівецькій області, передає «Інтерфакс-Україна».
"Йдеться про те, що Україна буде надавати військову допомогу будь-якій країні", - підкреслив він.
Відповідаючи на питання про висловлювання народного депутата від "Слуги народу" Людмили Марченко, Зеленський підкреслив, що це повноваження "не якогось народного депутата, а повноваження глави держави, Верховного Головнокомандувача, і тому таке питання не може навіть підійматися".
"Ми закликаємо, і тут у нас зрозуміла, зважена і правильна позиція, як держави, до діалогу між Азербайджаном і Вірменією, і закликаємо до деескалації цього конфлікту", - вказав він.
Крім того, Зеленський відзначає, що Україна і Азербайджан взаємно підтримує територіальну цілісність одна одної, і між країнами в останні рік-два встановилися серйозні міцні відносини.
"Дійсно, що стосується відносин з Азербайджаном, вони в останні рік-два особливі, це правда. Вони дуже серйозні, потужні, і на економічному напрямку, і на геополітичному. Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану, і вони так само, коли ми говоримо і про Крим, відверто говорять, що була незаконна анексія Криму, і підтримують нашу територіальну цілісність і суверенітет України. Тому тут ми підтримуємо один одного ", - сказав Зеленський.
Нагадаємо, вранці 27 вересня Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.
Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».