Україна хоче отримати перспективу членства в ЄС через визнання своєї європейської перспективи

Поділитися
Україна хоче отримати перспективу членства в ЄС через визнання своєї європейської перспективи © Deutsche Welle
В МЗС заявили про те, що зараз Україна вже має передумови для того, аби набути такого статусу.

Україна має передумови, аби набути перспективи членства в Євросоюзі, заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар під час форуму “Україна 30. Міжнародна політика”. Він також назвав виклики на шляху до євроасоціації.

“У нас чітко прописано в Конституції прагнення до Європейського Союзу. Вчора про цю пріоритетність говорив і президент, і міністр Кулеба (голова МЗС Дмитро Кулеба - ред.). Була окрема дискусійна платформа чи панель щодо угоди про асоціацію. Тобто це для нас пріоритет, і це є наша мотивація. З цієї мотивації потрібно виходити як ми досягатимемо цієї цілі і яким шляхом йтимемо”, - заявив Боднар.

За його словами, спочатку потрібно окреслити виклики на шляху до євроасоціації. Боднар зазначив, що головним викликом залишається безпека, тобто протидія російській агресії, адже вона почалася з прагнення України підписати угоду про асоціацію з ЄС.

“Другий виклик - це надання перспективи членства, тобто готовність країн ЄС йти шляхом визнання європейської перспективи України. Зараз Україна вже має передумови для того, аби набути такого статусу”, - додав Боднар.

Він вказав, що умови Україні, закладені в угоді про асоціацію, збіжні з передумовами, які ставляться перед Західними Балканами для вступу в ЄС. Також за словами Боднара, Україна готова брати більше зобов’язань в рамках оновлення угоди про асоціацію. 

“Тобто у нас є все, плюс є громадська підтримка”, - вказав Боднар.

Раніше повідомлялося про те, що Україна виконала угоду про євроасоціацію на 54%. Найбільший прогрес досягнуто в підприємництві (81%), держзакупівлі (83%), гуманітарній політиці (84%), технічних бар'єрах в торгівлі (85%), юстиції, свободи, безпеки, прав людини (85%) і політичному діалозі, національній безпеці і оборони (89%).

При цьому найгірша ситуація спостерігається в сферах фінансового співробітництва та боротьбі з шахрайством (24%), транспорту, транспортної інфраструктури, поштових та кур'єрських послуг (35%) і фінансового сектора (36%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі