Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Україна та Молдова проведуть глибокі двосторонні консультації з питань європейської інтеграції.
"Я також дуже сподіваюся, що ми будемо разом працювати над порядком денним відносин між нашими країнами та ЄС. Сьогодні одна з наших домовленостей полягає в тому, що ми проведемо глибокі двосторонні консультації з питань європейської інтеграції", - сказав Кулеба після переговорів з главою МЗС Молдови в Кишиневі в четвер.
Глава української дипломатії зазначив, що поінформував молдавського колегу про українську ініціативу щодо створення Кримської платформи.
"Ми розраховуємо на активну конструктивну участь Молдови в цьому форматі", - підкреслив він, додавши, що Україна зацікавлена в максимальній кількості контактів з Молдовою на всіх рівнях, і в тому числі у візиті новообраної президентки Молдови Маї Санду в Україні.
"Ми сьогодні обговорили весь спектр наших відносин і погодилися з колегою, що безпека Молдови - це наша безпека, а безпеку України - це ваша безпека. І це фундаментальний принцип, який повинен лежати в основі наших відносин. Ми хочемо більше торгівлі, амбітних проєктів у сфері інфраструктури ми повинні спільно вирішити ті вже хронічні проблеми, які ми успадкували, і рухатися вперед ", - додав Кулеба.
Він вказав, що це перший візит міністра закордонних справ України в Молдову з 2014 року.
"Я переконаний, що ми повинні докласти всіх зусиль разом з молдавськими колегами, щоб подібні перерви в контактах більше ніколи не повторювалися", - сказав глава МЗС України.
Нагадаємо, у серпні Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчику щодо Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату по Донбасу. Саміт Кримської платформи відбудеться у травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ у Чорному і Азовському морях.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Взяти участь в переговорах може і Росія, але у МЗС сумніваються у тому, що Москва братиме участь.
Детальніше про окуповану кримську реальність, вивчені уроки і наступні дії, читайте в статті першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Пахлава Медова" стала "хворостом у мєду" для ZN.UA.