Україна в рамках ТКГ щодо врегулювання ситуації в Донбасі і на рівні політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" підтверджує свою прихильність домовленостям від 22 липня 2020 року про введення режиму припинення вогню для запобігання загибелі людей.
Про це в коментарі «Інтерфакс-Україна» заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак.
"Минулого відеоконференції політичних радників "нормандського формату", яка пройшла 18 березня, ми закликали негайно скликати - в будь-який час, в будь-якому форматі - позачергове засідання підгрупи ТКГ з безпеки, на якому сторони підтвердили б, що є готовність до повернення до повноцінного режиму припинення вогню", - сказав Єрмак.
За його словами, російська сторона "відмовилася від участі у позачерговому засіданні підгрупи з безпеки, своєю чергою українська сторона подала підтверджують цей факт документи".
Водночас Єрмак зазначає, що поки не можна говорити про те, що перемир'я зірвалося, "але є тенденція до ескалації обстановки через збройних провокацій з боку незаконних збройних формувань ОРДЛО, на які Україна змушена точково відповідати".
Він також додав, що "більшість смертей українських військових останнім часом відбувалося через роботи в ОРДЛО снайперів, за що повинна бути введена відповідальність".
"Ще раз підтверджую, Україна готова в будь-який час зробити все необхідне, щоб перестали гинути наші люди", - резюмував Єрмак.
Нагадаємо, під час форуму "Україна 30" Зеленський заявив, що зустріч лідерів країн нормандської четвірки з питання врегулювання ситуації в Донбасі готується, проте, якщо вона не відбудеться, він має намір провести зустрічі з лідером кожної з країн окремо.
Пізніше очільник української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив про те, що зустріч лідерів країн нормандської четвірки може відбутися вже в квітні. Однак, за словами Кравчука, точно говорити про проведення саміту поки рано.
Також г лава Офісу президента України Андрій Єрмак минулого четверга взяв участь у зустрічі політичних радників лідерів країн "Нормандське четвірки", що відбулася в форматі відеоконференції, запропонувавши ухвалити на рівні "Нормандської четвірки" спільну заяву про повернення до режиму повного припинення вогню в Донбасі, який був встановлений з 27 липня 2020 року.