Україна готова говорити з Польщею про Волинську трагедію – МЗС

Поділитися
Зокрема є проблема з проведенням ексгумацій польських жертв.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час візиту у Варшаву заявив, що Україна готова обговорювати з польськими колегами складні питання спільної історії, зокрема Волинську трагедію 1943-1944 років.

Про це дипломат сказав 1 жовтня в інтерв'ю «Радіо Свобода» під час Варшавського безпекового форуму.

Сибіга наголосив, що Україна має достатньо політичної волі та дипломатичних інструментів для вирішення найскладніших питань, включно з темами, що стосуються відносин із Польщею – одним із найближчих союзників України. За словами міністра, цю проблему згадають під час зустрічей, однак він не уточнив, з ким саме планує обговорювати ці теми.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський повідомив 30 вересня в ефірі Polsat News, що Польща планує підняти питання «складної історії» у відносинах з Україною, зокрема щодо проведення ексгумацій польських жертв Волинської трагедії. Це питання може бути частиною переговорів у межах процесу вступу України до Європейського Союзу.

Волинська трагедія залишається однією з найсуперечливіших тем в українсько-польських відносинах. Історичні розбіжності між Києвом і Варшавою стосуються причин, відповідальності та кількості жертв з обох сторін. Основний конфлікт полягає в розбіжностях у кількості загиблих поляків і українців, а також у звинуваченнях польської сторони на адресу УПА у масових вбивствах поляків на Волині.

У 2017 році Український інститут національної пам’яті запровадив мораторій на ексгумацію тіл із поховань у відповідь на бездіяльність польської влади щодо захисту українських меморіалів у Польщі. Після обрання Володимира Зеленського президентом України у 2019 році заборону зняли, і польські дослідники отримали можливість проводити деякі роботи на території України. Водночас Польща відновила знищений вандалами пам’ятник українським воїнам у Монастирі, однак без відтворення їхніх імен.

Іще одна постанова польського Сейму щодо подій на Волині явно не спрямована на історичне порозуміння між Польщею та Україною. І це при тому, що україно-польські відносини мають стратегічно важливе значення для обох країн і всієї Східної Європи. На жаль, рік у рік із боку Польщі спостерігаємо тенденцію до збільшення градусу напруги в історичній площині.

Про те, «Як Варшава здійснила ревізію формули «вибачаємо і просимо вибачення» і що Україні з цим робити», писав Петро Герасименко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі