Україна сподівається на активізацію спільних зусиль з НАТО для забезпечення безпеки в чорноморському регіоні в рамках Програми розширених можливостей.
Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина під час зустрічі з послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс.
Стефанишина і посол Великобританії обговорили також наступні кроки в узгодженні положень Угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю і партнерство між Україною і Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії; виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО та посилення співпраці в рамках Платформи Україна-НАТО з протидії гібридної війні.
Крім іншого, Стефанишина подякувала за постійне зростання обсягів технічної допомоги, яку уряд Великобританії надає Україні для підтримки економічних реформ, безпеки, подолання наслідків агресії РФ на сході України, а також на гуманітарні та освітні проєкти.
<
Нагадаємо, що в ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня 2019 року президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.
У той же час, під час передвиборної кампанії і після неї Зеленський заявляв, що підтримує співпрацю з НАТО, але питання членства України в Альянсі вважає за необхідне винести на референдум.
Нагадаємо, 21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.
У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.
Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.
Колишній заступник голови АП Костянтин Єлісєєв констатував, що при президенті Зеленському зближення з НАТО і ЄС сповільнилося. Детальніше читайте в його статті "Дипломатія доби президента Зеленського. Рік перший" у ZN.UA.