Україна для Росії вже ніколи не стане "братською республікою" – Московський Центр Карнегі

Поділитися
Україна для Росії вже ніколи не стане
Військовий з 20-річним стажем пропонує Росії відкоригувати свій підхід до відносин з Україною.

Директор Московського Центру Карнегі - аналітичного центру - Дмітрій Трєнін написав про те, як Росії будувати відносини з Україною. Він пропонує Москві переоцінити близькість з Києвом, оскільки, за його словами, значення України для Росії не стільки в суспільній свідомості, скільки в поданні еліт як і раніше сильно завищено.

Варто зазначити, що за неофіційними даними, московський офіс цього аналітичного центру тісно пов'язаний з російськими спецслужбами.

Трєнін пише, що підхід російської еліти до України формують неспроможні аргументи. Наприклад, що "відхід" України від Росії "позбавляє Росію шансів стати світовим економічним важковаговиком", або що "у відриві України від Російської Федерації бачать розщеплення ядра історичної Росії, від чого РФ стає неповною Росією". Ці аргументи в різному трактуванні постійно присутні в російській політичній риториці та лежать в основі багатьох останніх рішень.

Російський військовий з 20-річним стажем Трєнін пропонує, що корекція російського підходу до відносин з Україною могла б виглядати так:

"Україна - сусід, який вже ніколи не стане знову братською республікою", - пише він, зазначаючи, що інтеграційну перспективу необхідно остаточно відправити в історичний архів і замінити перспективою відносин сусідства.

На його думку, це не близька перспектива для Росії. І для її реалізації Москві потрібно дочекатися появи в Києві влади, які захочуть налагодити прагматичні відносини.

"Росія, отже, ні в якому разі не повинна віддаватися мріям про те, що вона колись знову приросте Україною або хоча б її південно-східними областями", - пише Трєнін.

Він нагадав, що Москві не можна забувати про те, що навіть ідеологам з ВКП (б) -КПРС і фахівцям з НКВС-МДБ-КДБ СРСР не вдалося "перевиховати" українських націоналістів.

Трєнін пропонує Москві не окуповувати українські території, а збирати громадян. "Москві варто звернути увагу на збирання людей. Мова не йде про механічну роздачу російських паспортів тим, хто хотів би мати можливість з їх допомогою перетинати кордони та отримувати пенсії: цей проєкт вже здійснюється в непідконтрольному Києву Донбасі. Москві має сенс діяти стратегічно, роблячи переїзд на роботу і проживання в Росію привабливим для російськомовних громадян України та інших країн колишнього СРСР, насамперед фахівців", - пише він, вважаючи, що "це реальний шлях формування одного народу - на території Росії".

Замість того, щоб на околицях колишньої імперії формувати групи людей з російським громадянством, які ставали б опорою місцевих проросійських політичних сил, варто зміцнювати демографічний і професійний потенціал самої Росії, впевнений він. Тоді та відносини з сусідами можуть розвиватися більш задовільно з точки зору інтересів РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі