Україна акумулює здобутки на полі бою, а Кремль оговтується від невдачі – WP

Поділитися
Україна акумулює здобутки на полі бою, а Кремль оговтується від невдачі – WP © Facebook/Генштаб ЗСУ
ЗСУ показали, що здатні перемагати російську армію, і цей приголомшливий успіх активізував розмови серед союзників про необхідність надання Україні ще більше зброї.

Приголомшливий контрнаступ, який підштовхнув Росію до безладного відступу, підвищив оптимізм в Україні та за кордоном щодо перелому у війні. На цьому тлі активізувались міжнародні заклики надіслати Україні більше зброї в надії прискорити поразку Росії, йдеться у статті The Washington Post.

Блискавичний натиск українських військ, під час якого вони за лічені дні відвоювали майже всю Харківську область, окуповану з перших днів повномасштабної війни, змусив Москву похитнутися. Проте Кремль і його ставленики наполягали, що війна триватиме, доки не буде досягнуто цілей президента Владіміра Путіна, та звинуватили НАТО і США у відмові України здатися.

Уряд США дивився на розвиток подій на фронті з обережним оптимізмом. Представники Пентагону відмовилися припускати, наскільки далеко можуть просунутися ЗСУ, але припустили, що крах російської армії є симптомом її поганих організації, командування, оснащення та підтримки своїх сил. «Це було лише “питанням часу”, коли ці проблеми разом із накопиченням Україною передової західної зброї матимуть наслідки», – сказав на умовах анонімності один із чиновників Міністерства оборони США.

Проте, за оцінками офіційних осіб США та Заходу, війна може розтягнутися надовго. Росія все ще утримує значні території України, включаючи Маріуполь і Херсон, бажаний «сухопутний міст» Путіна до Криму, який Росія незаконно анексувала в 2014 році, і більшість Луганської та Донецької областей, де Росія визнала дві сепаратистські «республіки».

Під час поспішного відступу, представленого Міноборони РФ як «перегрупування», росіяни залишили танки, бронетехніку та боєприпаси, які Україна буде використовувати на полі бою. Втрати обладнання можуть стати значним ударом для Росії, а Україна використовуватиме свій успіх для лобіювання ще більшої допомоги.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у неділю написав у Twitter, що «всі запаси передового західного озброєння», включаючи ракети великої дальності, винищувачі та танки, «повинні бути доступні Україні». «Дозвольте мені бути відвертим,написав Ландсбергіс. – Тепер немає сумніву, що Україна могла б викинути Росію кілька місяців тому, якби вони були забезпечені необхідним обладнанням з першого дня».

У Москві відступ оголив розбіжності серед прихильників Кремля. Офіційні особи повторили, що цілі «спеціальної військової операції» будуть досягнуті попри невдачі, хоча точні цілі ніколи не були повністю зрозумілі. Росія відповіла на контрнаступ України ракетними ударами по цивільній інфраструктурі, зануривши кілька регіонів у темряву через відключення електроенергії.

Але настрої навколо України залишалися радісно-зухвалими. У соцмережах перепостили заяву президента України Володимира Зеленського, в якій він звернувся безпосередньо до росіян словами, що «холод, голод, темрява і спрага не такі страшні і смертельні для нас, як ваша “дружба і братерство”». Ейфорія, здавалося, тільки посилила впевненість України у тому, що вона не віддасть Росії жодного дюйма території та поверне свої землі, включно з Кримом.

Директор київського Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко сказав, що військові успіхи є «сигналом саме для тих західних політиків, які коливаються», які побоюються, що надання зброї може призвести до небезпечної ескалації конфлікту. «Я вважаю, що зміцнення військових позицій в Україні – це зміцнення дипломатичних позицій нашої країни», – сказав Фесенко.

Західні військові експерти заявили, що вони вражені успіхами України. «Потрібно підкреслити, яку велику роботу українці виконали, контролюючи інформацію – свою оперативну безпеку, – сказав генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армією США в Європі. – Для Росії це кульмінаційний момент. Вони вичерпалися ще в серпні. Вони не могли продовжувати наступальні дії. Українці це побачили і почали готуватися кілька місяців тому».

Нагадаємо, надзвичайна швидкість і успіх контрнаступу України на півночі відкриває можливості, про які мало хто думав, коли Росія вторглася в Україну в лютому: що її армія може бути розгромлена, або навіть може розвалитися. Про це пише Bloomberg.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі