Український уряд не виконав жодного пріоритету Порядку денного асоціації Україна - Європейський Союз на 2011-2012 роки, свідчать дані моніторингу, проведені Громадянською мережею «ОПОРА» спільно з European partnership for democracy (Бельгія).
«Жоден із пріоритетів на 2011-2012 роки виконаний не був. Є певні зрушення, але не можна сказати, що вони значні. Ми не можемо назвати жодного пріоритету, в якому Україна досягла б явного успіху », - сказала керівник проектів громадянської мережі« ОПОРА »Ірина Швець.
За її словами, в період з квітня 2011 року по вересень 2012 року був проведений комплексний моніторинг секції «Політичний діалог» порядку денного асоціації.
Зокрема, дослідження покрило 10 тематичних напрямків: конституційна реформа в Україні; функціонування місцевого самоврядування; реформування системи держуправління, виборчого законодавства, судової системи; забезпечення поваги прав людини; свобода інформації; забезпечення свободи волевиявлення, зборів та об'єднання; забезпечення дотримання прав нацменшин; боротьба з корупцією.
Європейські лідери відмовилися підписувати Угоду про асоціацію з Україною в грудні 2011 року. Пізніше європейські політики неодноразово заявляли, що при нинішній ситуації з демократією в Україні підписання документа неможливо. !zn
Читайте також:
Євросоюз не бачить передумов для підписання угоди про асоціацію з Україною
Європарламент рекомендував ратифікувати угоду про асоціацію тільки після виконання Україною всіх умов
Керівництво Євросоюзу вважає неможливим підписання угоди про асоціацію з Україною
ЄС недостатньо чесних виборів в Україні для підписання угоди про асоціацію