Угорщина не обговорює у двосторонній угоді вступ України в НАТО, попри слова Зеленського ‒ речник МЗС

Поділитися
Угорщина не обговорює у двосторонній угоді вступ України в НАТО, попри слова Зеленського ‒ речник МЗС © Getty Images
Будапешт не підтримує вступ України в Альянс.

Угорщина не змінює своєї позиції стосовно вступу України до НАТО, тому це питання не розглядається у переговорах між двома країнами, хоча саме про такі домовленості днями розповідав український президент Володимир Зеленський.

Про це заявив речник угорського Міністерства закордонних справ Мате Пацолай, коментар якого наводить видання Magyar Nemzet.

Він зазначив, що переговори щодо укладення угоди про співпрацю між Будапештом і Києвом продовжуються, і основним аспектом договору є "відновлення прав угорської національної громади" в Україні. Водночас Пацолай заперечив, що угода включатиме обговорення вступу України до НАТО, зауваживши, що це питання "чітко доведено до відома української сторони".

"Ми неодноразово висловлювали нашу позицію з цього питання, і вона залишається незмінною. Вступ України до НАТО може призвести до початку Третьої світової війни", ‒ заявив речник МЗС Угорщини.

Раніше, 31 жовтня, Володимир Зеленський повідомив, що країни готують двосторонній документ, частина якого включатиме безпекові питання, зокрема євроатлантичну інтеграцію України.

Зеленський підкреслив, що Україна звернулася до Угорщини із проханням не блокувати її запрошення в НАТО, зазначивши, що навіть нейтральна позиція Будапешта щодо цього питання стала б вагомим кроком.

Нагадаємо, у червні тодішній генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що Угорщина не блокуватиме інтеграцію України в Альянс.

Угорщина неодноразово намагалася підірвати зусилля Заходу з надання допомоги Україні, включаючи фінансування й постачання зброї. Угорський прем'єр Віктор Орбан є затятим критиком санкцій ЄС проти РФ та, попри війну Росії проти України, підтримує тісні економічні зв'язки з Москвою та дружні відносини з російським диктатором Владіміром Путіним. Орбан також "гальмував" вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, що викликало критику з боку західних союзників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі