"Угорщина не підкориться міжнародному тиску і не буде жертвувати правами угорського народу, що живе в Україні, на вівтарі геополітичних інтересів. Угорщина продовжить накладати вето на приєднання України до НАТО, поки вона не відновить права, які раніше надавалися національним меншинам", - цитує Сіярто прес-служба МЗС Угорщини.
За словами голови МЗС, якби країна підкорилася міжнародному тиску та відмовилася від свого права вето, "вона залишилася б без інструментів для захисту прав угорців, які проживають в Україні"
Міністр поклав відповідальність за зняття вето на Україну. "Україна може зняти це вето, якщо відновить права закарпатських угорців", - зазначив Сіярто. І наголосив на тому, що заявить про це на зустрічі міністрів закордонних справ Європейського союзу в Брюсселі у п'ятницю, 26 квітня, повідомляє УНН.
Нагадаємо, у лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.
Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.
Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".