Угорщина не відмовилася від планів блокувати роботу комісії Україна-НАТО – Пристайко

Поділитися
Угорщина не відмовилася від планів блокувати роботу комісії Україна-НАТО – Пристайко Пристайко дорікнув Угорщині за зловживання принципом консенсусу в НАТО
Будапешт продовжить тиснути на "больові точки", щоб Україна відмовилася від імплементації закону про освіту.

Угорщина незбирається відмовлятися від блокування роботи комісії Україна-НАТО, щоб змусити Київ відмовитися від імплементації "мовних положень" закону про освіту, повідомив голова Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

"Мета Угорщини - "тиснути на больові точки" до тих пір, поки ми не відмовимося від імплементації закону "Про освіту". Дійсно, засідання Комісії Україна-НАТО заблоковані вище рівня послів. Це серйозна політична проблема в наших відносинах з Альянсом. Ми працюємо над її вирішенням", - розповів дипломат в коментарі інформагентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок, 12 листопада.

Пристайко зазначив, що партнери по НАТО намагаються переконати Будапешт в необхідності перенести дискусію про мову освіти національних меншин у двосторонній формат. Проте політичне керівництво Угорщини не демонструє бажання дослухатися до цієї поради.

"Оскільки позиція міністра Сіярто знаходить підтримку на найвищому політичному рівні Угорщини, то їхній шлях поки – це зловживання принципом консенсусу в НАТО", - пояснив голова української місії при НАТО.

Він також повідомив, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін вже отримав запрошення на участь у засіданні керівників зовнішньополітичних відомств країн-контрибуторів операції НАТО "Рішуча підтримка" в Афганістані, що відбудеться 4-5 грудня.

Останнє на сьогоднішній день засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони проходило в 2016 році.

Пристайко нагадав, що Україна включила виконання рекомендацій Венеціанської комісії до річної національної програму на 2018 рік.

Угорщина, в свою чергу, наполягає на виконанні двох рекомедаций: продовжити термін імплементації закону "Про освіту" до 2023 року і винести приватні школи за рамки його дії.

"Ми спостерігаємо позитивний розвиток у виконанні обох рекомендацій. Впевнений, що наші законодавці найближчим часом розглянуть пропозиції уряду, і ми зможемо продемонструвати, як ми виконуємо взяті на себе зобов'язання", - підсумував посол.

Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва та Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" і "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі