Підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС означатиме політичне визнання Європою своєї зацікавленості в євроінтеграційній парадигмі розвитку нашої держави.
Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив доктор економічних наук, професор Анатолій Гальчинський.
"Мова йде про участь України в реалізації розрахованого на тривалу перспективу пан'європейського інтеграційного проекту під назвою "Велика Європа", відродження Європи як визнаного лідера світового цивілізаційного процесу", - сказав учений.
За його словами, мова йде про серцевину стратегічного курсу України, реалізацію геополітичного потенціалу нашої держави, який формується об'єктивними передумовами.
"Починаючи з давніх часів Київської Русі, в усі наступні періоди нашої історії Україна брала на себе функцію сполучної ланки не тільки між Європою і Азією, але і між Заходом і Сходом, Півднем та Північчю Європи", - підкреслив Анатолій Гальчинський.
"Наша об'єктивна зацікавленість у проекті "Велика Європа" має відповідну основу. Мова йде не про щось кон'юнктурне, а, повторюю, про реалізацію об'єктивної реальності. Яким би не було ставлення до цієї реальності західних або східних політиків, наших доморощених керівників, але ця реальність завжди буде з нами, і найвищий обов'язок влади (будь-яких кольорів) - системно працювати над її реалізацією. Асоційоване членство України в ЄС відкриває нові перспективи і в цьому питанні", - зазначив він.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським. !zn
Читайте також:
Вишеградська група підтримала асоціацію з Україною після припинення репресій
Сьогодні Євросоюз відмовив Україні в підписанні угоди про асоціацію - Томбінський
Тимошенко: Асоціація з ЄС при правлінні Януковича марна
Україні дали чотири місяці для виконання умов асоціацію з ЄС