УДАР, ЄС і «Слуга народу» розділили владу в Київраді — документ і всі цифри

ZN.UA Ексклюзив Документ Інфографіка
Поділитися
УДАР, ЄС і «Слуга народу» розділили владу в Київраді — документ і всі цифри © ZN.UA
У «слуг» и ЄС - по два заступника мера. Найменше портфелів отримали «Голос» і «Батьківщина». ОПЗЖ і «Єдність» у програші не залишилися.

Партія влади «Слуга народу», поступившись Кличку позицією секретаря Київради — ним на минулому засіданні був обраний давній соратник мера столиці УДАРівець Володимир Бондаренко, — отримала три портфелі голів комісій. Практично нарівні з ЄС і УДАРом, які виграли вибори у столиці. Київрада, куди зайшли всього сім партій (ЄС — 31, УДАР — 30, «Єдність» — 14, «Батьківщина» — 12, СН — 12, ОПЗЖ — 12 і «Голос» — 9), на сьогоднішньому засіданні розподілила ключові пости.

Очікувано найчисленнішими стали бюджетна та земельна комісії, а також з питань власності. Менше фахівців виявилося в сфері культури, освіти та інформатизації.

Так, незважаючи на те, що партія влади «Слуга народу» взяла на виборах всього 12 мандатів (як «Батьківщина», «Голос» і ОПЗЖ), депутати Київради від СН отримали портфелі глав трьох ключових комісій: бюджетної (Андрій Вітренко), з питань власності (Михайло Присяжнюк) і промислової політики та благоустрою (Владислав Трубіцин). У «слуг» також дві позиції секретарів — у земельній та екологічній комісії і посада першого зама у бюджетній комісії.

З урахуванням призначення заступниками міського голови ставлеників Банкової Олексія Кулеби (директор Департаменту міського благоустрою КМДА), а також депутата від СН Олени Говорової (радниці глави ОПУ Андрія Єрмака), очевидно, що Кличко і центральна влада посилено визначають ключові точки для плідної співпраці в міськраді.

Проте Кличко, отримавши для свого екс-радника Володимира Бондаренка пост секретаря Київради, прикрив собі спину і на сьогодні є неподільним господарем міста. За УДАРом дві комісії — земельна (Михайло Терентьєв) та з питань культури і туризму (Вікторія Муха). УДАРівці отримали чотири пости секретарів — у бюджетній, транспортній, регламентній та житлово-комунальній комісіях. Плюс три перших заступника в сфері бюджету і власності.

«Європейська солідарність», яка випередила партію мера на один мандат, взяла найактивнішу участь в розділі столичного пирога. Крім Володимира Прокопіва і Костянтина Усова, призначених сьогодні заступниками міського голови, у партії Петра Порошенка три портфелі голів комісій: транспортної (Олексій Окопний), охорони здоров'я (Марина Порошенко) та регламенту (Леонід Ємець).

Хоча представники ЄС і не очолили ключові комітети, як «Слуга» і УДАР, проте, у неї по п'ять позицій секретарів і перших заступників комісій. Так, соратники Порошенко носять портфелі голів комісій з власності, охорони правопорядку, освіти, культури і туризму, а також місцевого самоврядування. Перші заступники від ЄС — у бюджетній, земельній, транспортній, екологічній та житлово-комунальній комісіях.

ОПЗЖ у програші не залишилася. Незважаючи на те, що Олександр Попов, який прийшов у мерських перегонах другим, виявився останнім номером у списку комісії з житлово-комунальних питань, ОПЗЖ, як ми і припускали раніше, отримала дві важливі комісії — з питань (увага!) громадського правопорядку (Олександр Плужник ) і регуляторної діяльності (Ігор Кириленко). До речі, в замах у Плужника представники ЄС і УДАРу. Пости секретарів також дісталися «опозиціонерам» — у комісіях з охорони здоров'я та цифрової трансформації, а перші заступники — у бюджетній, земельній і ЖКГ. Гарна підмога у Віталія Володимировича вийшла в залі.

«Єдність» Олександра Омельченка очікувано визначили охороняти культурну спадщину (Юлія Ярмоленко) і займатися питаннями місцевого самоврядування (Роман Ярошенко). У партії ексмера-аксакала три портфелі секретарів комісій (охорони культурної спадщини, промисловості та підприємництва, регуляторної політики) і стільки ж перших заступників — в області ЖКГ, культури та охорони здоров'я.

«Голосу» і «Батьківщині» пощастило менше. Їм взагалі не дісталося портфелів секретарів. Правда, професіоналізм соратників Юлії Тимошенко визнали в області екології (Денис Москаль) і житлово-комунального господарства (Олександр Бродський), вручивши ці комісії їм в управління. Ну і Алла Шлапак стала однією з перших заступниць голови бюджетної комісії. Така ж позиція у «Батьківщини» в комісії з охорони правопорядку.

«Голос» очолив комісію з питань освіти (Вадим Васильчук) і цифрової трансформації (Максим Нефьодов). Перші заступники від цієї партії — у земельній та екологічній комісіях.

Новина доповнюється ...

Депутати вносили з голосу деякі правки, тому можливі уточнення.

Нагадаємо, 1 грудня відбулося перше пленарне засідання Київської міської ради IX скликання. Голова територіальної виборчої комісії оголосив результати виборів мера і депутатів міськради. Мер і 120 депутатів отримали свої посвідчення і розпочали роботу.

У середу, 2 грудня, мало відбутися засідання Київради, на якому планували обрати секретаря і розподілити портфелі очільників комісій. Однак його перенесли на 3-є число.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі