"І ось що я хочу ще раз заявити, що проект "Північний потік-2" неможливий, і ми закликаємо зупинити будівництво даного проекту. Це не комерційний проект, він не є економічним або прибутковим – це абсолютно політичний проект, і немає ніякого сенсу, з економічної точки зору, створювати цей проект. Це абсолютно точно геополітичний проект", - сказав Порошенко, зазначивши, що в ході саміту Україна-ЄС йшлося про цей проект.
За його словами, Україна намагається показати своїм європейським партнерам, що мета цього проекту – послабити Україну і зупинити її постачання газу в Європу.
"Ми робимо все можливе, щоб зупинити цей російський геополітичний проект, щоб Європа могла бути вільною від монополізації європейського енергетичного ринку", - підкреслив глава держави.
У свою чергу Дональд Туск відповів, що Європейська Комісія намагається створити нові енергетичні правила, які допоможуть зупинити реалізацію цього проекту, але я не можу сказати, що в даний час цей процес є продуктивним".
"Вважаю, що цей проект є помилкою, він не буде в інтересах Європейського Союзу. Ми повинні захищати власні інтереси", - сказав Туск.
У спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС зазначено, що Європейський Союз підтверджує "роль України як стратегічного транзитера газу, який забезпечує доступні, безпечні та надійні постачання газу в ЄС".
"У цьому контексті ми підтвердили нашу готовність включитися в тристоронній процес, який проходитиме за сприяння Єврокомісії, по домовленості про контракт по транзиту газу в ЄС після 2019 року", - йдеться у спільній заяві сторін.
Як відомо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.
Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.
Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають СШАй Україна.
Більш детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".