Учасники саміту Україна-ЄС назвали"Північний потік-2" помилкою

Поділитися
Учасники саміту Україна-ЄС назвали © Сайт президента України
Туск підтвердив, що дії на зупинку проекту ЄС не принесли ефекту.

Президент України Петро Порошенко під час спільної заяви для ЗМІ з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером за результатами 20-го саміту Україна – ЄС у понеділок у Брюсселі, заявив, що реалізація "Північного потоку-2" повністю перекреслить всю газову незалежність Європи", оскільки Європа стане більш залежною в газовій сфері від Російської Федерації. При тому він додав, що Україна залишається стратегічним партнером європейських країн в енергетичних питаннях – "партнером, який буде постачати європейським країнам необхідний газ" і закликав зупинити реалізацію проекту "Північний потік-2".

"І ось що я хочу ще раз заявити, що проект "Північний потік-2" неможливий, і ми закликаємо зупинити будівництво даного проекту. Це не комерційний проект, він не є економічним або прибутковим – це абсолютно політичний проект, і немає ніякого сенсу, з економічної точки зору, створювати цей проект. Це абсолютно точно геополітичний проект", - сказав Порошенко, зазначивши, що в ході саміту Україна-ЄС йшлося про цей проект.

За його словами, Україна намагається показати своїм європейським партнерам, що мета цього проекту – послабити Україну і зупинити її постачання газу в Європу.

"Ми робимо все можливе, щоб зупинити цей російський геополітичний проект, щоб Європа могла бути вільною від монополізації європейського енергетичного ринку", - підкреслив глава держави.

У свою чергу Дональд Туск відповів, що Європейська Комісія намагається створити нові енергетичні правила, які допоможуть зупинити реалізацію цього проекту, але я не можу сказати, що в даний час цей процес є продуктивним".

"Вважаю, що цей проект є помилкою, він не буде в інтересах Європейського Союзу. Ми повинні захищати власні інтереси", - сказав Туск.

У спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС зазначено, що Європейський Союз підтверджує "роль України як стратегічного транзитера газу, який забезпечує доступні, безпечні та надійні постачання газу в ЄС".

"У цьому контексті ми підтвердили нашу готовність включитися в тристоронній процес, який проходитиме за сприяння Єврокомісії, по домовленості про контракт по транзиту газу в ЄС після 2019 року", - йдеться у спільній заяві сторін.

Як відомо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають СШАй Україна.

Більш детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі