Слідчий Служби безпеки України міг би в іншій формі поспілкуватися зі співробітниками Інституту соціології НАН України, не викликаючи їх на допит до будівлі СБУ, вважає керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко.
«Слідчий - молода людина, можливо, він не врахував певних моментів ... Я погоджуюся, що можна було по-іншому викликати на допит», - сказала Остапенко в ефірі «5 каналу».
При цьому вона зазначила, що в даному випадку соціологи виступають як громадяни України і як свідки в «банальній кримінальній справі щодо розтрати державних коштів».
Остапенко також підкреслила, що в цій кримінальній справі немає ніякої політики.
Водночас заступник директора Інституту соціології Євген Головаха розцінює виклики членів вченої ради інституту на допит до СБУ як характерний приклад діалогу чинної влади з громадянським суспільством.
«Мене це дуже здивувало і образило ... Я просто в цьому вбачаю характер розмови влади з громадянським суспільством», - сказав Головаха.
Він висловив здивування тим, що вчена рада інституту якимось чином могла бути причетною до корупційних дій. «Вчена рада не вирішує фінансових питань», - підкреслив заступник директора інституту.
Головаха також зазначив, що в ході допиту в СБУ дав підписку про нерозголошення, але може повідомити, що про політику на допиті не йшлося.
Як повідомлялося, СБУ розслідує кримінальну справу, порушену за фактом розтрати посадовими особами дочірнього підприємства Інституту соціології НАН України державних коштів на сумі понад 920 тис.грн.
У рамках розслідування весь склад вченої ради Інституту соціології викликали на допит до СБУ. В СБУ спочатку спростовували інформацию про допит співробітників Інституту соціології.
Згодом президент України Віктор Янукович розцінив випадки виклику на допити в СБУ групи вчених Інституту соціології НАН України як непрофесійний підхід і вимагає від СБУ «зважених, мудрих і демократичних підходів при здійсненні ними своїх службових обов'язків». !zn
Читайте також:
СБУ допитає вчених-соціологів у справі про розтрату держкоштів
СБУ підозрює академіка НАН України в шпигунстві
Янукович створив у СБУ контррозвідку інформаційної безпеки