У Раді перевіряють інформацію про оренду Каддафі землі в Україні

Поділитися
Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин перевіряє інформацію про те, що лівійський лідер Муаммар Каддафі орендує землі сільськогосподарського призначення в Україні.

Доступними на даний момент є лише документи, що свідчать про наміри попереднього уряду виконати прохання Каддафі про надання в оренду землі для вирощування сільгоспкультур, зокрема, пшениці. Чим завершилися ці переговори, стане відомо після отримання відповіді на офіційний запит, повідомив голова комітету Верховної Ради, депутат від Партії регіонів Григорій Калетнік.

«Я можу підтвердити, що така інформація дійсно циркулює по всіх структурах і по людях. Називають різні цифри – взамін на видобуток нафти. Я дав офіційний запит у Держреєстр, щоб мені дали офіційну відповідь на цю інформацію, яким чином воно зареєстровано, якщо таке дійсно відбулося. Якщо відповіді не дадуть у місячний термін – це буде порушення, тоді вже будемо домагатися по-іншому, через Генеральну прокуратуру», – заявив Г.Калетнік.

У свою чергу колишній віце-прем’єр-міністр з питань аграрної політики, голова парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко запевнив, що немає жодної інформації про успішне завершення переговорів із Каддафі щодо оренди земель: «Нічого абсолютно мені на цю тему навіть не відомо. Навіть не чув нічого подібного. Знаю, що переговори велися багато років, щоб на якихось умовах, чи спільного виробництва, чи за інших якихось можливостей, вирощувати сільськогосподарські культури, але далі від розмов я не бачив ніяких документів, щоб це засвідчили. Думаю, що якби це було, то було б відомо. Це обов’язково було б пов’язано з укладанням договорів оренди. Суборенда у нас заборонена».
На думку заступника голови Всеукраїнської спілки сільгосппідприємств Василя Ярошовця, Каддафі могли цікавити лише землі такої площі, що її неможливо було б здати в оренду таємно, принаймні, законно.

«Навіть не думаю, що це є. Мова йшла десь про 100 тисяч гектарів. Щоб таку площу взяти одним шматком, абсолютно виключено, бо землі розподілені між суб’єктами господарювання. Не бачу можливості зробити таке швидко, потрібно багато часу. Міг би бути інший варіант: щоб якась структура переуступила свої корпоративні права, але я такого не бачу, ці холдинги у нас усі на виду. Не думаю, що це можливо», – вважає експерт.

За матеріалами: «Радіо Свобода»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі