У Раді кожному депутату хочуть видати по комп'ютеру

Поділитися
Україна вивчає досвід Південної Кореї щодо впровадження системи «електронний парламент», повідомив депутат від Блоку Литвина Станіслав Довгий.

Україна вивчає досвід Південної Кореї щодо впровадження системи «електронний парламент», повідомив депутат від Блоку Литвина Станіслав Довгий.

«Система Національної Асамблеї Республіки Корея - одна з найкращих електронних систем у сьогоднішніх парламентах. Нам вдалося дослідити і вивчити, як працюють парламенти багатьох країн, і ми прийняли рішення використовувати в першу чергу досвід Республіки Корея», - сказав він.

За словами Довгого, після впровадження «електронного парламенту» законодавчий орган Кореї практично перейшов на безпаперову технологію роботи. «Депутати мають комп'ютер на робочому столі - можливість отримувати інформацію, законопроекти, працювати в базі даних парламенту. Контролюючи законодавчий процес таким чином, вони можуть вносити в електронному вигляді поправки та свої пропозиції до законопроектів. Це досвід, який, думаю, буде дуже корисний для парламенту України», - зазначив він.

Депутат додав, що парламент Кореї витратив на впровадження такої системи 74 мільйони доларів. «На сьогоднішній день, виходячи з того, що одне робоче місце в Україні буде майже в 2 рази дешевшим, а в парламенті Кореї 299 депутатів, ми оцінюємо це (впровадження аналогічної системи для Ради) приблизно у таку ж суму. Але це не означає, що всю цю суму потрібно витратити одразу. Буде кілька етапів протягом 2011-2015 років», - пояснив Довгий.

За словами депутата, перший етап впровадження «електронного парламенту» - заміна системи голосування - може пройти вже в липні-серпні 2011 року.

Він також підкреслив, що реалізація цієї ідеї вимагає внесення змін до закону «Про регламент Верховної Ради». За словами Довгого, «електронний парламент» не позбавляє депутатів можливості голосувати одночасно за кількох своїх колег. При цьому він відзначив, що відповідну проблему можна врегулювати на рівні регламенту, наприклад, шляхом скорочення часу, відведеного на голосування.

За матеріалами Сегодня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі