У понеділок, 16 серпня, в одній з афінських лікарень на 88-му році життя помер голова так званої хунти «чорних полковників» Дімітріос Іоаннідіс, що правила Грецією майже десять років. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.У понеділок, 16 серпня, в одній з афінських лікарень на 88-му році життя помер голова так званої хунти «чорних полковників» Дімітріос Іоаннідіс, що правила Грецією майже десять років. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.Останні роки Іоаннідіс страждав від легеневих хвороб, серцевої недостатності, діабету і злоякісної пухлини. Помер він, як повідомляють грецькі ЗМІ, від проблем з легенями.
За день до смерті колишній диктатор був переведений з афінської в'язниці, де він відбував довічний термін за звинуваченням у державній зраді, до однієї з лікарень грецької столиці.
Дімітріос Іоаннідіс (на фото - крайній праворуч) був одним з лідерів грецької хунти, яка встановила в країні диктаторське правління, що тривало з 1967 по 1974 роки. Спочатку він займав посаду начальника військової поліції, а у 1973 році очолив уряд, поваливши першого лідера хунти, Георгіоса Пападопулоса.
Перебування Іоаннідіса на посаді начальника військової поліції ознаменувалося зростанням могутності цієї структури, при цьому для роботи військової поліції під його проводом були характерні жорстокість і застосування тортур. Під керівництвом Іоаннідіса в листопаді 1973 року було придушено повстання студентів Афінського політехнічного університету. У результаті операції, в якій були задіяні танки, загинули 24 людини, більше тисячі отримали поранення.
Під проводом Дімітріоса Іоаннідіса хунта проіснувала менше року. Влітку 1974 року він організував державний переворот на Кіпрі з метою приєднати острів до Греції. Однак переворот спровокував вторгнення на Кіпр турецьких військ, окупацію і подальший розділ острова. Після цих подій хунта «чорних полковників» була зміщена республіканським урядом.
У 1975 році Іоаннідіс був засуджений до смертної кари за державну зраду і причетність до вбивств в ході придушення повстання 1973 року. Згодом вирок був замінений на довічне ув'язнення.
У 2008 році Іоаннідіс уперше після 33 років, проведених у в'язниці, попросив про амністію. Проте колишній диктатор не визнав себе винним у злочинах, за які був засуджений, і влада відмовила йому у звільненні.