«Я не маю інформації, коли такий візит відбудеться і чи він відбудеться взагалі. Думаю, що обидві сторони чітко заявили про свої позиції. І для того, щоб така зустріч відбулася, має бути продемонстрована готовність рухатися в потрібному напрямку», - сказав він в ефірі української служби «Голосу Америки».
Тейшейра відкинув тезу, що «Європа нав’язує Україні свою волю, вимагаючи звільнення Тимошенко та інших лідерів опозиції».
«Ми не нав’язуємо волю Євросоюзу Україні. Навпаки, це Україна говорить, що хоче бути частиною європейської родини, Європейського Союзу. Дійсно, нині є перешкода на шляху до завершення переговорів – Україна вимагає більшого, ніж ми можемо зараз пообіцяти. Київ хоче зафіксувати перспективу членства в ЄС. Ми можемо гарантувати це лише країнам, які просунулися значно далі у повазі до наших цінностей. Тому Євросоюз нічого не нав’язує. Ми відповідаємо – якщо Україна хоче рухатися цим шляхом, ви маєте поважати наші цінності, серед яких і верховенство права, і право громадянина на справедливий суд. Ми цього не бачимо в Україні, зокрема і в справі пані Тимошенко. Її судять за законами, написаними в часи Сталіна і Хрущова. Це не співвідноситься із європейськими цінностями. Навіть сам судовий процес не відповідав нашим уявленням про правосуддя. Якщо Україна хоче бути частиною європейської родини, вона має поважати наші цінності. Ми не робитимемо винятків для України, і ніколи їх не робили для інших країн, які приєднувалися до Євросоюзу», - сказав посол ЄС.
Тейшейра також підтвердив, що в ЄС очікують від українського президента підтвердження наміру вирішити проблему з Ю.Тимошенко.
«Я не можу сказати, що були обіцянки (випустити Тимошенко). Але нам чітко дали це зрозуміти під час декількох зустрічей на високому рівні. Тобто, у нас сформувалися саме такі очікування… Що буде знайдене рішення, як вийти із ситуації із судом, під час якого не були дотримані стандарти верховенства права», - сказав він.
Тейшера пояснив жорстку реакцію ЄС на ув’язнення Ю.Тимошенко.
«Ці емоції у нас викликає не особисто Тимошенко. Ми стурбовані тим, що колишній прем’єр-міністр та інші урядовці стали об’єктом вибіркового застосування закону з метою перешкодити їм брати участь у політичному житті країни. Ось у чому полягає проблема», - наголосив посол ЄС.